Apple, AppStore ve iTunes Kesintisi İçin Özür Diledi

apple think different

Apple, dün yaklaşık 12 saat boyunca ve dünya genelinde on milyonlarca kullanıcıyı olumsuz etkileyen erişim kesintisi için özür diledi. AppStore, iTunes Store, Mac App Store ve iBooks Store gibi hizmetleri devre dışı bıraktan kesinti kullanıcıların hizmetlerin hiçbir işlevini kullanamamasına ve ürün alışverişi yapamamasına neden oldu.

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre, sorunun ‘şirket içi teknik sorundan kaynaklandığı’ belirtilirken Apple yetkilisi Tom Neumayr, ‘Apple içinde yaşanan DNS hatasından dolayı hizmetlere erişimin kesildiğini’ açıkladı.Neumayr, “iTunes ve diğer hizmetlerde yaşanan sorunlardan dolayı müşterilerimizden özür dileriz. Sorun DNS hatasından meydana geldi. En kısa zamanda tüm hizmetleri aktif hale getirmek için çalışacağız. Herkese sabrı için teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.Kesintinin giderilmesi ABD’de akşam saatlerinde, Türkiye’de ise gece saatlerinde gerçekleşti.
USA Today sitesinde yer alan bilgiye göre, Apple’ın devre dışı kalan hizmetlerinin günlük kazancı yaklaşık 50 milyon dolar. Bu kesinti sorunu, Apple hisselerinin de yüzde 2 düşmesine neden oldu ve 122.24 dolara gerileyen hisseler 10 Şubat’tan bu yana en düşük değeri gördü.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
iOS8_logo

Apple iOS 8.3 İçin Yeni Bir Beta Sürümü Yayınlandı!

dropbox

Android Platformundaki Dropbox’a PDF Görüntüleme Özelliği Geliyor