Android Telefonlara USB-C Birimi Geliyor!

usbtype-c

9 Mart‘ta Apple tarafından yapılan Spring Forward lansmanında en merak edilen kısım yeni Macbook’da bulunacak USB-C teknolojisi olarak dikkat çekiyor.USB Type C olarak da bilinen bu birim Apple tarafından üretilen bir teknoloji değil. USB 3.0 Promoter Group tarafından geliştirilen bir teknoloji olan birim Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarında tüm bağlantılar için tek bir USB-C kapısına yer vermesiyle merak konusu oldu.Google’ın hafta ortasında duyurusunu yaptığı yeni Cromebook Pixel bilgisayarınında da USB-C‘ye yer verdiği açıklandı.

Son haberler ise iki büyük firmanın tercih ettiği bu teknolojinin mobil dünyaya da sunulmaya hazırlandığı yönünde. Droid Life sitesinin yayınladğı habere göre, Google USB-C‘yi Android telefonlara taşımayı planlıyor. Bu konuyla ilgili şirket içinde açıklamalarda bulunan Google ürün yöneticisi Adam Rodriguez, yeni bağlantı biriminin daha çok Chrome OS cihazda ve ileride Android tabanlı akıllı telefonlarda kullanımı için çalışıldığını açıkladı.

Nedir Bu USB-C?

Yeni bir bağlantı türü olarak dikkat çeken teknoloji başında USB kelimesi olsa da all-in-one adı verilen bir yapıya sahip. Yani her bağlantının tek bir porttan yapılması söz konusu.USB, güç, VGA, HDMI ve display port girişlerini tek bir yerde toplayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkan yeni teknoloji ile tek bir porttan hem USB bağlantısı sağlayıp hem de yine aynı USB-C portundan güç kablomuzu bağlayarak cihazımızı şarj edebiliyoruz. Ayrıca HDMI, VGA ve display port ile sağladığımız görüntü aktarımlarını da yine bu porttan sağlayabiliyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
28251986

Apple Watch İçin Bazı Apple Ürünleri Satışı Durduruldu!

mortal combat x

Mortal Kombat X Oyun Videosu Yayınlandı