AMOLED Ekran Yanıklarına Engel Olun

⁠⁠⁠


AMOLED ekranlarda sıkça rastlanan “burn-in” olarak adlandırılan sorun şuan AMOLED ekrana sahip bir çok kullanıcının başını ağrıtmakta. Sıkça görüntülenen piksellerin ekranda iz bırakmaya başlamasıyla başlayan soruna burn-in diyoruz. Bu sorunu önlemek için bazı uygulamalar ve yöntemler var. Bizim sizlere tavsiyemiz telefonunuzun arkaplan görüntüsünü hareketli yapın. Bu sorun neden gerçekleniyor diye merak edecek olursanız, AMOLED ekranlardaki ışık yayan pikseller, zaman içerisinde tutarlılıklarını kaybediyor. Navigasyon ve durum simgeleri sürekli olarak ekranda gösterildiği için, öncelikle bu alanda bulunan pikseller eskir ve o bölgede hafif bir beyazlama olur. LCD, e-ink ve diğer ekran teknolojilerinde bu sorun yoktur. AMOLED ekranlarda daha iyi kontrast için uzun ekran ömrü feda edilmektedir. Samsung cihazlarınızda bu sorunun olup olmadığını anlamanız için *#0# tuşlayıp Blue seçeneğine tıklarsanız daha rahat anlayabilirsiniz. Ekranınızın herhangi bir kısmında iz yada beyazlama varsa genelde durum çubuğunun olduğu yerde olur sizinde cihazınızın ekranı yanmaya başlamıştır. Konu ile ilgili görüşlerinizi Akıllıtelefon forumlarından bizlere iletebilirsiniz.

⁠⁠⁠


[Toplam:14    Ortalama:2.5/5]

2 Yorum

YORUM YAZ
  1. benim s7 telefonum var ve bendede aynısı oldu ekran yanması diyorlarmış ve 800 tl ekran fıyatı ekranın parlaklıgını acınca oluyormus burdan bütün arkadaslarıma seslenıyorum siz siz olun fazla parlaklığı açmayın ALLAH tan kaskosu vardı oruya yaptırıcam !!!

  2. “AMOLED Ekran Yanıklarına Engel Olun” diyerek açılan başlığın, hiçbir çözüm kaynaklı bir yazı paylaşmamış olmanızda saçma bir durumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir