Galaxy S5’te Parmak İzi Sensörü Hacklendi!

Teknoloji geliştikçe hayatımızda önemli bir yer tutan kişisel bilgilerimizin güvenliği konusu daha ciddi bir hal alıyor. Özellikle biyometrik verilerimizin başka kişilerin eline geçmesi durumunda, bu verileri elinde bulunduran kişinin yapamayacağı şey yok.

Dünyanın en büyük güvenlik seminerlerinden birisi olan RSA konferansına katılan güvenlik firması EyeFire, araştırmacılarının Samsung Galaxy S5’te yaptığı incelemelerde parmak izi sensöründe bir güvenlik açığı olduğu ve bu açık sayesinde hackerların, kullanıcıların parmak biyometriğini ele geçirebilme ihtimalinin olduğunu öne sürdü. Sorunun Android 5.0 Lollipop sürümüne kadar olan cihazlarda olduğunu belirten EyeFire, sorundan Samsung’u haberdar ettiklerini belirtti.

Öte yandan Samsung, yaptığı açıklamada iddiaların doğru olması durumunda çok ciddi ve vahim sonuçlar doğurabileceğini, bu yüzden bu iddia hakkında detaylı bir araştırma yapılacağını duyurdu. Ama biz yine de cihazınızı en kısa sürede bu açığın olmadığı Lollipop sürümüne güncellemenizi tavsiye ediyoruz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 2 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...