Galaxy S4 Andoid 5.1 Lollipop Güncellemesi Başladı

⁠⁠⁠


Samsung‘un ülkemizde satılan Galaxy S4 modelinden farklı olarak, Exynos 5410 işlemci yerine Snapdragon 600 işlemcili Google Play Edition modeline Android 5.1 Lollipop güncellemesi geldi. Güncelleme ile birlikte bellek tüketimi ve aşırı şarj tüketimi gibi sorunlara çözüm getirilmiş. Bu güncellemenin Galaxy S4‘ün diğer versiyonlarına yani bizim kullanmış olduğumuz GT-I9500 modeline yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil fakat diğer ülkelere yayınlanmış olan güncellemeler de yaptığımız testlere göre yaşanılan sorunlar ancak Android 5.1 sürümü ile çözülebilecek sorunlar. Bundan sonra çıkacak olan güncelleştirmelerin de Android 5.1 olacağını düşünüyoruz. Ayrıca Galaxy S4 GT-I9500 modeline Rusya için bugün 3. Lollipop güncellemesi de yayınlandı. Güncellemelerin kısa zaman içerisinde diğer ülkelerde de yayınlanmasını bekliyoruz. Güncellemenin bu kadar gecikme sebebini ise mevcut 5.0.1 sürümünde ki çözülemeyen sorunlar yüzünden olduğunu düşünüyoruz.

⁠⁠⁠


[Toplam:295    Ortalama:2.8/5]

2 Yorum

YORUM YAZ
  1. Galaxi S4 telefonum son güncellemeyi alıp yenilenen sisteme geçtikten sonra sağ alttan gelen bir mor renk ve takipen ekrana yayılan kararmayla Rahmetli oldu.Servis ise bunu kabul etmiyor.Sizce bu telefonu ne yapmalı????

    • Merhaba,

      Fiziksel bir hasar varsa bunu kullanıcı hatası olarak değerlendirmeleri işlerine geliyordur. Şansınızı direkt Samsung Türkiye’ye ulaşarak deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir