Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de!

DD693767571329810A13F744FF28FBE6

2015’te mobil cihazlar bölümünde daha çok güncelleme ayağına yoğunlaşan Sony, bir süre önce Sony Xperia Z modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesini sunmaya başlamıştı. Güncelleme nihayet Türkiye’de resmi kanallardan satılan cihazlara verilmeye başlandı.

Şuanda Sony PC Companion programı ile yüklenebilen güncelleme Sony’nin serverlarına yüklendi ve hafta içinde OTA yoluyla da dağıtılacağı düşünülüyor. Kurulmadan önce 1.2 GB boş hafızaya sahip olunması gereken güncellemede pek çok yenilik gerçekleştirilmiş. Materyal tasarımın keskin bir şekilde yansıtıldığı Xperia Z Lollipop güncellemesinde kilit ekranında çeşitli özelleştirmeler sunulmuş. Bildirimlerin daha ayrıntılı bir şekilde görüldüğü kilit ekranının dizaynında da ufak tefek düzenlemeler yapılmış. Misafir modu ve Telefon Belleği – MicroSD arasında veri transferi yapılabilmesi de bu güncellemeyle getirilen ve beklenen özellikler olarak dikkat çekiyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Sony Xperia Z Android 5.0 Lollipop güncellemesini şuanda sadece Sony PC Companion programıyla bilgisayarınız üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

[Toplam:24    Ortalama:2.8/5]
Windows Phone'da Fotoğraf Sıkıştırmak 2

Windows Phone’da Fotoğraf Sıkıştırmak

Huawei Galatasaray Telefon

Galatasaray’a Özel Huawei Ascend G7