Cortana Sonunda Android’e de Geliyor!

Cortana

Apple’ın sanal asistanı Siri’nin en büyük rakibi olarak gösterilen Cortana, şuanda sadece bazı ülkelerdeki Microsoft mobil cihazlarında aktif. Geçtiğimiz aylarda iOS ve Android platformlarına da geleceği söylenilen Cortana için bugünlerde yeni gelişmeler var.

İddiaya göre, Microsoft Cortana’yı gelecek ay Android platformunda beta versiyonu olarak kullanıma sunacak. Xbox ve Windows Mobile cihazlarla eş zamanlı olarak çalışabilen akıllı asistan, ayrıca pek yakında Windows 10 cihazlarda da aktif olacak. Gelişmiş bir akıllı asistan deneyimi sunan Cortana’da alarm kurma, bilgi toplama gibi basit özelliklerin yanı sıra dil eğitimi, not tutma hatta ve hatta yapay zekayla gelecek hakkında tahminde bulunma gibi sıra dışı özellikler mevcut.

Muhtemelen Cortana’nın Android versiyonunda tam sürümden bazı eksiklikler olacaktır, fakat bu denli büyük özellikleri olan bir asistanın dünyanın en çok kullanılan işletim sistemine gelmesi sevindirici. Temmuz ayında beta versiyonu ile Android’e gelecek asistanın iOS’a ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

samsung galaxy s6 edge plus

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Hakkında İlk Bilgiler Geldi

portal

Portal İle Akıllı Telefonunuz Ve Bilgisayarınız Arasında Veri Alışverişi Sağlayın