Gigabyte Akıllı Telefon Sektöründen Çekiliyor

Dünyanın en büyük anakart bileşeni üreticilerinden birisi olan Gigabyte, GSmart markasıyla 2004 yılından beri giriş sınıfı ağırlıklı olmak üzere akıllı telefon pazarında bulunuyor. Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar üreten Gigabyte, yeterli satış adetlerine ulaşmadığı için akıllı telefon operasyonuna son veriyor.

Ağırlıklı olarak Çin ve Tayvan gibi Uzakdoğu ülkelerinde faaliyetlerini sürdüren markanın modelleri Türkiye’de de satışa sunuluyordu. Gigabyte’ın bu kararı almasının geçen yıl 300 bin adetlik satış rakamı olduğu belirtildi. Markanın çatısı altındaki çalışanların büyük çoğunluğunun yeniden mobil pazara giren BenQ markasının çatısı altına gireceği ve GSmart’ın, çalışmalarını BenQ çatısı altında sürdüreceği konuşuluyor.

Yıllık 300 bin adet satış yapan bir markanın faaliyetlerini sonlandırması, Gigabyte’ın diğer operasyonlarının zararı paylaşmasını önlemesi açısından yararlı olabilir.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 1,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...