Samsung Galaxy Note 5’te microSD Kart Desteğine Yer Vermeyecek

⁠⁠⁠


Geçmiş haberimizde Samsung Galaxy Note 5‘de USB Type-C‘nin olacağı gelen bilgiler arasındaydı. Bu seferki gelen bir sızıntı değil, kesinleşmiş bir bilgi.Bu bilgi ise Samsung Galaxy Note 5’te microSD kart desteğine yer vermeyeceği.

Samsung uzun bir süredir yeni nesil phablet modeli Galaxy Note 5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların vereceği meyveyi tahminen Eylül ayının başında görmeyi planlıyoruz. Ancak görünüşe göre bu tarihe kadar daha birçok Note 5 sızıntısıyla karşılaşacağız. Cihazın tahminlerdeki özelliklerini hatırlayacak olursak; Galaxy Note 5’in 7.9 mm’lik kalınlığa 5.9 inç’lik ekrana, 20.7 MP arka, 8 MP ön kameraya, S Pen desteğine, parmak izi okuyucuya ve yeni nesil Exynos işlemciyle gelmesinin beklendiğini hatırlatalım.

Bugün ise Sammobile‘ın yapmış olduğu habere göre, Galaxy Note 5‘te microSD girişi bulunmayacak. Yani Galaxy Note 5 almayı düşünen tüketiciler, cihazın 32 GB, 64 GB ve 128 GB‘lık modellerinden kendisi için yeterli olduğunu düşündüklerini alacaklar. Fiyat konusunda net birşey söylemek zor. İlerleyen günlerde de fiyatın netleşeceğini düşünüyoruz.

⁠⁠⁠


[Toplam:3    Ortalama:5/5]

1 Yorum

YORUM YAZ
  1. Değerli dostum Sammobile’ın Samsung’a bağlı bir site olduğu şeklinde maalesef yanlış bir kanı var, sen de ordan yola çıkıp yanılmş yanlış bir haber yazmışsın. Sammobile, gsmarena ya da phonearena neyse onun direkt samsung versiyonu bir sitedir, samsungun sadece telefonları değil tüm tüketici elektroniği konularıyla ilgilenir. Söz konusu microSD işi tam olarak bir tahminden ibaret adamlar Galaxy S6 ve S6 edge de microSD kullanılmadı, note 5’te de olmayabilir diyo yalnızca…
    Sevgiler,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir