Samsung’dan 1.0μm Pikselli Akıllı Telefon Kamera Sensörü Geliyor

Samsung akıllı telefon pazarının 1.0μm pikseller içeren ilk kamera sensörünü duyurdu. 16 MP çözünürlük değerine sahip olan S5K3P3 model numaralı sensör akıllı telefonlarda yer almaya başlıyor. Daha küçük boyutlu pikseller sayesinde mevcut 16 MP ve 1.12μm pikseller içeren ISOCELL sensörden % 20 daha küçük sensörler üretilebiliyor. 5 mm altında z-yüksekliği ile akıllı telefon üreticileri minimal kamera çıkıntısıyla gelen modeller tasarlayabilecek.

Samsung yetkilileri yeni sensörde boyutun azaltılmasının görüntü kalitesine olumsuz şekilde yansımayacağını kesin bir şekilde ifade ediyor. Mevcut akıllı telefonlarda hayat bulan 16 MP sensörle eşdeğer görüntü kalitesi sunulabildiği belirtiliyor. Samsung S5K3P3 kamera sensörü akıllı telefon üreticilerine ulaştırılmaya başlandı. Son günlerde hakkında çeşitli bilgiler gelen Galaxy Note 5 akıllı telefonda bu kamera sensörünü görmemiz sürpriz olmayacaktır.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...