Google Play’den APK Dosyası İndirmek

Google Play'den APK Dosyası İndirmek 0

Android’li akıllı telefonunuzda bazı kısıtlamalar varsa ya da bölge ayarları nedeniyle bazı araçlara erişemiyorsanız Google Play’den APK dosyası indirmek ve bu dosyayı akıllı telefonunuza aktararak kurulumu gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Windows kurulu kişisel bilgisayarlar ile Google Play’den APK dosyası indirmek mümkün. Bunun için izlenebilecek çeşitli yöntemler mevcut.

Google Play’den APK Dosyası İndirmek – Tarayıcı Eklentisi

Çok fazla APK dosyası indirecekseniz Chrome ve Firefox web tarayıcılarıyla uyumlu eklenti kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu ipucumuzu CodeKiem’in APK Downloader eklentisinin ikinci versiyonu ile veriyoruz, eklenti Chrome ve Firefox’ta çalıştırılabiliyor. Chrome uyumlu versiyonunu buradan, Firefox uyumlu versiyonunu ise bu bağlantıdan yükleyebilirsiniz.

Google Play'den APK Dosyası İndirmek 1

Eklenti yüklendikten sonra Google Play hesabınızla bağlantılı e-posta adresinizi uygulamaya girin. Daha sonra cihazınızın ID’sine de ihtiyaç duyacaksınız.

Google Play'den APK Dosyası İndirmek 2

Cihaz ID’sini edinmek için buradan Device ID adlı uygulamayı indirebilirsiniz. APK Downloader eklentisinde oturum açmak için bu uygulamada beliren e-posta adreslerinden birisini kullanabilirsiniz.

Google Play'den APK Dosyası İndirmek 3

Bu işlemleri tamamladığınızda Play Store’a gidin ve bilgisayarınıza APK dosyasını indirmek istediğiniz bir uygulama bulun. “Yükle” veya “Satın Al” seçeneklerinin yanına “APK İndir” butonu eklenecektir.

APK Dosyasını Android Cihazınıza Yükleyin

Öncelikle Android cihazınızda “Settings” menüsüne gidin ve “Security > Unknown sources” (Güvenlik – Bilinmeyen kaynaklar) yolunu izleyerek bu özelliği etkinleştirin. Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. APK dosyasını cihaza kopyalayın, “Downloads” dizinini tercih edebilirsiniz. Kopyalama gerçekleştirildikten sonra akıllı telefonda dosya yöneticisi uygulamayı açın, APK dosyasının dizinine erişin ve kurulumu başlatın.

Google Play'den APK Dosyası İndirmek 4

Google Play’den APK dosyası indirmek için Evozi’s APK Downloader gibi çevrimiçi servislerden de yararlanabilirsiniz.

[Toplam:3    Ortalama:4/5]
En İyi Android Yedekleme Uygulamaları 0

En İyi Android Yedekleme Uygulamaları

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynamak 0

Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynamak