Samsung’un Düşüşü Devam Ediyor

⁠⁠⁠


Her ne kadar Samsung hala akıllı telefon satışlarında lider olsa da pazar payı sürekli olarak düşüyor. Güney Kore merkezli firma bu senenin ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki payını yüzde 2.19 oranına düşürdü. Geçen sene aynı dönemde elde ettiği paysa yüzde 26.2 idi. Buna sebep olan 76.1 milyondan 72 milyona düşen satış. İkinci sıradaki Apple ise aksine geçen seneki yüzde 12.2’den yüzde 14.6 değerine çıktı. Samsung’un Nisan ayında Galaxy S6 ve4 S6 Edge modelini tanıtmasından sonra satışları beklediği gibi gitmedi. Bu yüzden Galaxy Note 5 ve S6 Edge+ modelleri Eylül yerine Ağustos ayında tanıtıldı. Kısa süre sonra gelecek nesil Apple iPhone 6s ve 6s Plus tanıtılacağından Samsung satışları bir kez daha artış göstermeyebilir. Firma zaten ilginç biçimde Galaxy Note 5 modelini Avrupa’da satmayacağını açıkladı. Samsung açısından bir diğer sorunsa Huawei, Xiaomi ve Lenovo gibi Çin merkezli firmaların yükselen satışları.

 

⁠⁠⁠


[Toplam:15    Ortalama:3.3/5]

3 Yorum

YORUM YAZ
 1. Haber baştan sona yanlı. Samsung’un ilk çeyrekte pazar payı %24.5 ikinci çeyrekte de %26.8. Apple’ın da ilk çeyrek %18.2 iken ikinci çeyrekte %16.4’e gerilemiş. Yani haberde anlattığınızın tam tersi bir durum var. Ayrıca bugün Teknosa’da gördüğüm Note 5’i de Avrupa’da satışa çıkmayacak diye lanse etmişsiniz. Kaynaklarınızı gözden geçirseniz insanlara yanlış bilgi vermezsiniz.

  Referans aldığım siteler: http://www.gazetevatan.com/idc-2015-yili-birinci-ceyrek-akilli-telefon-raporunu-acikladi-787300-teknoloji/
  http://shiftdelete.net/samsung-pazar-payi-ne-durumda-62409

  • Merhaba,

   Note 5 Türkiye hariç birçok ülkede satışa çıkmayacak. Daha doğru şekilde araştırma yapmalısınız. Ayrıca bahsettiğiniz pazar payı konuları eski dönemlere ait.

  • Merhaba,

   Note 5 Türkiye hariç birçok ülkede satışa çıkmayacak. Daha doğru şekilde araştırma yapmalısınız. Ayrıca bahsettiğiniz pazar payı konuları eski dönemlere ait.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir