Android 6.0 Marshmallow: Hızlı Ayarlar Menüsünü Özelleştirmek

⁠⁠⁠


Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli akıllı telefonlarda bildirim çubuğu alanında iki parmakla yapılan kaydırma hareketiyle Hızlı Ayarlar menüsüne erişebiliyor. Daha da güzeli Hızlı Ayarlar menüsünü özelleştirmek mümkün. Google nihayet Android Marshmallow versiyonu ile bu özelliği akıllı telefonlarda resmi olarak etkinleştirdi. Hızlı Ayarlar menüsünü özelleştirmek için “System UI Tuner” (Sistem Arayüzü Ayarlayıcısı) menüsüne gitmelisiniz. Hızlı Ayarlar menüsünü görüntüleyin, ekranın sağ üst kısmında yer alan “Settings” ikonuna basılı tutun. Birkaç saniye sonra parmağınızı kaldırın, “System UI Tuner” (Sistem Arayüzü Ayarlayıcısı) menüsünün “Settings” (Ayarlar) kısmına eklendiği uyarısını alacaksınız.

Android 6.0 Marshmallow Hızlı Ayarlar Menüsünü Özelleştirmek

Şimdi Android işletim sisteminin “Settings” (Ayarlar) menüsüne ve ardından “System UI Tuner” (Sistem Arayüzü Ayarlayıcısı)’na erişin. “Quick Settings” (Hızlı Ayarlar) bölümünden simgelerin konumlarını özelleştirebilir, dilediklerinizi kaldırabilirsiniz. Daha önce kaldırmış olduğunuz simgeleri tekrar eklemek isterseniz alt kısımda yer alan “Add tile” butonuna dokunun.

⁠⁠⁠


[Toplam:2    Ortalama:5/5]

1 Yorum

YORUM YAZ
  1. Sistem Arayüzü Ayarlayıcısını açamayanlar : telefon şarjdayken veya şarj oranı en az yüzde 90 ın üzerindeyken denesinler. Ayar simgesine basılı tutup, 20 ye kadar sayıp bıraktığınızda işlemin gerçekleştiği uyarısını göreceksiniz. Ben bir gece uğraşıp açamamışken, şans eseri telefon şarjdayken denedim ve bir seferde açabildim. Bununla bir ilgisi olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir