Android Sensörlerle Uyumlu Uygulamalar

Android Sensörlerle Uyumlu Uygulamalar

Yeni nesil Android telefonların hepsinde önemli sensörler yer alıyor. Hızınızın, sıcaklığınızın, kalp ritminizin tespit edilmesini tam olarak bu sensörlere borçlusunuz. Telefonlar geliştikçe uygulamalarda farklılaşmaya başladı. Artık gücünü yalnızca telefon sensörlerinden alan ilginç araçlar bulunuyor. Bunlardan bazıları satın aldığınız telefonu üretenler tarafından size sunulurken; bazıları da bu yazı da bahsedeceğimiz gibi ek olarak kurulabiliyor. Android sensörlerle uyumlu uygulamalar sandığımızdan da şaşırtıcı özelliklere sahip. Gelin şimdi bunları tanıyalım.

Google uygulama marketinde yüzlerce benzer sensör bazlı uygulama var. Fakat bir çoğu işlevini yitirmiş durumda. Biz de o yüzden pozitif kullanıcı yorumlarını ve indirilme rakamlarını baz alarak bir liste hazırladık. Aşağıdaki uygulamaların en az bir tanesi mutlaka ilginizi çekecektir.

Star Chart (GPS)

Android Sensörlerle Uyumlu Uygulamalar

Bu uygulamayı çok seviyoruz. Android için en iyi astronomi uygulamaları arasında yer alıyor. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı kurmak ve telefonunuzu gökyüzüne tutmaktır. Uygulama GPS verilerinizden yola çıkarak size ekranınızda o koordinatlardaki gök cisimlerine yer verecek. Farklı yıldız ve gezegenleri öğrenmek için en doğru yol bu olabilir. Ayrıca ses kontrolüyle de yönetmek mümkün. Örneğin; ”Go to Saturn” sizi Satürn açısına doğru yönlendirecek. Şu an 120000 adet yıldız ve gezegeni destekliyor.

[Toplam:4    Ortalama:4.5/5]

Android’i PC Mikrofonu Olarak Kullanmak

En Sıra Dışı 8 Android Klavye Uygulaması