Akıllı Telefonla Kusursuz Videolar Çekin

5_d

Akıllı telefonlar artık profesyonel kamera seviyesinde Full HD ve 4K fotoğraf, video kaydı yapabiliyor. Günlük hayatımız da büyük bir yere sahip olan akıllı telefonların kameraları ile sosyal medya üzerinde paylaşımlar yapıyoruz. Ancak özellikle akıllı telefonlarımız ile video çekimi yaptığımızda istemediğimiz sonuçlar elde ediyoruz, bir kaç basit yöntem ile aslında akıllı telefonunuzun nasıl harika videolar çektiğini bu haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

1- Kameranızın lensini temizleyin

i

Akıllı telefonunuzun kusursuz bir video kaydı yapabilmesi için aranan ilk şart telefonunuzun kamera lensinin temiz olmasıdır. Lens üzerinde bulunan leke ve tozlar video kaydı esnasında görüntüde istenmeyen kirliliklere neden olacaktır. Akıllı telefonunuzun lensini yumuşak bir bez ya da gözlük camı temizleme bezi ile hafifçe temizleyebilirsiniz.

2-Video esnasında telefonunuzun mikrofonunu kapatmayın

e_1_edge_pc

Video kaydı yaparken ses ve görüntünün kusursuz olmasını isteriz. Her iki unsurun da bir biri ile uyum içerisinde ilerlemesi videonun can alıcı noktasıdır. Bu nedenle akıllı telefonunuz ile video kaydı yaparken diğer yandan telefonunuzun mikrofonunu kapatmayın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

Android Ekranını Akıllı Hale Getirin

div-Mimg-01

Dünyada Mobil Teknolojiler Yokken Neler Yapıyorduk?