Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Tıpkı bilgisayarlar için Windows gibi Android tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan günümüzün en iyi mobil platformlarından bir tanesini temsil ediyor. İnsanlar Android’i seçiyor çünkü iOS’den çok daha ucuz ve sahip olduğu Google Play Store ile aklınıza gelebilecek hemen her şeye bir çözüm bulmak mümkün. Bunlardan bir taneside avuç kadar ekranımızı kaplayan ve internet deneyimimizi yavaşlatan reklamları engelleyen tarayıcılar. Opera Mini bunlardan bir tanesi ve aynı zaman bilinen en hızlı Android tarayıcılarından biri. Eğer sizde Android için reklam engelleyen tarayıcı arıyorsanız hafif ve hızlı bir örnek olan Opera Mini aradığınız çözüm olabilir.

İnternette hızlı gezintiye gelindiğinde Opera Mini listede başta geliyor. Markette Android için çok sayıda ücretsiz tarayıcı olsada birçok kişi Opera Mini’yi hızlı ve kullanması rahat olduğundan tercih ediyor. Zira tarayıcı dikkat bozan karmaşık seçeneklerden arındırılmış ve bu akıcı bir kullanıcı deneyiminin oluşmasını sağlıyor.

Google Chrome ve Firefox‘dan farklı olarak tarayıcı bir web sayfasını yüklerken çok az bellek tüketiyor. Bu özelliğinin yanı sıra Opera Mini kullanarak Android cihazınızda %80’e kadar bant genişliğinden tasarruf etmek mümkün. Tarayıcının bir diğer önemli özelliği de sık sık güncellenmeye devam ediyor ve bu sayede her seferinde daha optimize hale geliyor olması.

Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Şimdiyse Opera Mini’nin en can alıcı özelliğine gelelim. Kendisi entegre bir ad blocker’a sahip. Yani Android cihazınızda üçüncü parti bir uygulama kullanmadan webde gezinirken reklamları engelleyebilirsiniz. Her ne kadar bu reklamlar binlerce insanın para kazanmasına yardım etsede bazen ekranınızın tamamını kaplayan reklamlar yüzünden web deneyiminizin alt üstü olmasından rahatsız olabiliyorsunuz.

Bu problemi çözmek için Opera geliştiricileri Mini tarayıcılarına Ad Blocker özelliğini dahil etmiş. Kısacası bu tarayıcıyı kullanıyorken Android cihazınızda herhangi bir reklam engelleyici servisin bulunmasına gerek kalmıyor. AdBlock Plus, AdBlock, AdGuard AdBlocker ve benzeri uygulamaları buna örnek verebiliriz. Opera Mini’nin ayrıca Windows için de reklam engelleme özelliği ile geldiğini belirtelim.

Şimdi Adblocker özelliğini açalım. Bunun için eğer Google Chrome, Mozilla Firefox ya da UC Browser gibi farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız Opera Mini’ye geçin. Uygulamayı henüz yüklemediyseniz alttaki link ile marketteki indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Opera Mini’yi Android için indirin.

Uygulamayı yükledikten sonra ilk kez çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılacaksınız. Bu ekran ile tek dokunuşla reklam engellemeyi devreye alabiliyorsunuz.

Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Ancak bu adımı geçtiyseniz alt barda yer alan Opera Mini logosuna dokunarak Ayarlar sekmesine gidip bu ekrandan devreye sokmak mümkün.

Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Ayarlar sekmesi açıkken Block Pop-ups seçeneğinin yanındaki butonu aktive ettiğinizde tarayıcınızın reklam engelleme özelliği devreye girmiş olacak.Android İçin Reklam Engelleyen Tarayıcı

Uygulamanın aynı zamanda kota dostu bir modu mevcut. Bu moda geçildiğinde mobil veriniz ile yaptığınız internet bağlantılarından minimum düzeyde harcama yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kotanız daha uzun müddet dayanıyor.

Opera Mini ile yapacaklarınız bu kadar. Eğer siz de bu tarayıcıyı kullanıyorsanız düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması Günümüzün en kullanışlı internet servislerinden biri olan VPN kullanıcının gerçek IP 'sini saklayarak bağlantı yaptığı

Android İçin Ücretsiz VPN Uygulaması

google-maps

Google Haritalar İle İnternetsiz Navigasyon