Android’de Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Android’in bir başka güzel fonksiyonlarından biri de Misafir Modu olarak bilinen telefonunuz bir başkasının eline geçtiğinde gözünüzü arkada bırakmayan akıllı bir özelliktir. Kullanıcı gizliliğini gözetmek adına Google tarafından geliştirilen bu mod bugün hemen hemen tüm yeni Android’lerde bulunuyor.

Bu mod devredeyken menü ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilir ve sınırlı erişime sahip bir misafir hesabı oluşturabilirsiniz. Böylece Android’inize erişmek isteyen kişinin gizliliğinizi ihmal etmesine müsade etmemiş olursunuz.

Özelliğin yalnızca yeni Android’lerle geldiğini söylemiştik. Bu yüzden daha eski Android’lerde bu özellik ancak Guest Mode denilen bir uygulama kurularak kullanılabiliyor. Orijinal misafir modu ile arasında pek bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Sonraki sayfadan devam edelim.

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

İlk adım olarak Guest Mode uygulamasını Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirelim. Buraya dokunarak / tıklayarak indirme sayfasına gidin.

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

İkinci adımda misafirin cihazınızda sınırlı zamanla kullanabileceği uygulamaları ekrandan seçerek ekleyin. Bunun için altta bulunan artı simgesine dokunun. Ardından yüklü uygulamaların listesi karşınıza gelecek. Buradan eklemek istediklerinizin yanına işaret koyun ve ardından onaylayın.

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Üçüncü adım olarak ekranınızın sağ altından görebileceğiniz START simgesine dokunarak işlemi tamamlayın. Modun aktif olacağı zamanı da seçtikten sonra verilen şifreyi unutmayın. Bu şifre belirlediğiniz sürenin tekrar eden rakamlarından oluşur. Örneğin 15 dakika seçerseniz şifre 1515 olacaktır. Şifreyi Guest Mode’u devre dışı bırakırken kullanacaksınız.

Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Eğer misafir modunu kapatmak isterseniz bildirim barında görünen Guest Mode’a dokunduktan sonra size başta verilen şifreyi girmeniz istenecek. Bu şifreyi girdikten sonra mod kolayca devre dışı kalır. Android’de misafir modunu kullanmak için yapabilecekleriniz bunlar. Bahsettiğimiz gibi bu mod yeni cihazların hemen hepsinde bulunduğundan ayarlar menüsünden kolaylıkla  erişilebiliyor. Ancak daha eski modellerde bu gibi uygulamaları kullanmak şart. Eğer siz de yazımızı faydalı bulduysanız yorum bırakmayı unutmayın. Daha fazla sorunuz varsa forum bölümümüzden yardım alabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...