Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016: Ek Araçlar

Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016‘ın özelliklerini incelemeye hız kesmeden devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi uygulama Tara, Güncelle, Güvenli Para ve Ebeveyn Denetimi olmak üzere dört ana seçenekten oluşuyor. Bunların dışında ayrıca altta yer alan Ek Araçlar menüsü de oldukça önemli noktalara değiniyor. Yazımız bu kez Ek Araçlar altındaki özelliklere odaklanacak. İlerleyen bölümlerimizde ise sırasıyla Ebeveyn Denetimi ve Güvenli Para‘ya bakarak Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016 ile ilgili çalışmalarımızı noktalıyor olacağız.

1

Ek Araçlar seçeneğine basarak, uygulamanın sunduğu ve sisteminiz için gerçekten faydalı olduğunu söyleyebileceğimiz özelliklere kolaylıkla erişebilirsiniz. Burada bazı ek özelliklerin yanı sıra sık kullanabileceğiniz seçeneklere kısayollar tanımlanmış. Mesela Karantina dosyalarınıza tek bir tıklama ile erişebilirsiniz.

2

Ek Araçlar ana ekranı bu şekilde görünüyor. Açar açmaz karşınıza bilgisayarınızın işlemcisinin yüzde olarak yükü, yine yüzde olarak bellek doluluğu ve sabit diskinizin okuma / yazma değerleri getiriliyor. Tüm değerler anlık. Burada bazı uygulamaları yöneterek işlemci ve bellek tüketimini düşürebilme imkanı sağlanmış. Bilgisayarınızın internet ve ağ trafiği de izlenebiliyor. Tüm ayrıntılar karşınızda. Ayrıca geçmişe dair temizlik raporlarına da bakılabiliyor.

3

Gizlilik Koruması internet tarayıcıları ile ilgili bir ayar. Normalde tarayıcılar hangi siteyi gezdiğinizi, neler arattığınızı, nelere ilgi duyduğunuzu ve diğer bazı kişisel bilgilerinizi kaydeder. Eğer hiçbir bilginin karşı tarafa ulaştırılmasını istemiyorsanız burada Özel Tarama özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Ek olarak Web Kamerası Erişimi denetimi ve geçmiş bilgilerin temizliği için Gizlilik Temizleyicisi özelliklerini kullanabilirsiniz.

4

Güvenilir Uygulamalar modu‘nu Windows’un başlangıçta çalıştırdığı uygulamalar gibi düşünebilirsiniz ancak tabii ki çok daha gelişmiş şekilde. Bilgisayarınızda çalışan uygulamaları görebilir ve hatta diğer Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016 kullanıcıları arasındaki popülaritelerine bakabilirsiniz. Zararlı bir virüsün popüler olması beklenemez değil mi? Ayrıca burada uygulama kısıtlama, önceliklendirme ve izin verme işlemleri de yapılabiliyor.

 

5

Çevrimiçi Yönetim güzel bir özellik. Bilgisayarınızı bir nevi buluta kaydediyorsunuz. Yapımcının My Kaspersky adını verdiği bulut servisi ile bağlantı kurulduktan sonra tüm güvenlik ayarlarını uzaktan yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. Bilgisayarınızdan uzakta olacağınız durumlar için oldukça kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

6

Bulut demişken elbette uygulamanın gelişmiş bir Bulut Koruması özelliği var. Sistem şu: Tüm Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016 kullanıcıları bu sisteme dahil. Yazının yazıldığı dakika itibariyle son 24 saat içindeki kullanıcı sayısı 3.727.387 idi. Yine aynı zaman diliminde toplam 26.402.162 zararlı etkisiz hale getirilmiş. Diğer verilere de baktığınızda Kaspersky’ın hacmini ve başarısını anlayabilmeniz oldukça kolay hale geliyor.

 

7

Gözden kaçırmadan bahsetmemiz gereken ve burada yer alan özelliklerden birisi Ekran Klavyesi. Bu klavye ekranda dokunmatik bir klavye oluşturuyor. Dokunmatik ekranla veya fare ile kullanabilirsiniz. Dışarıya olası sızıntıları engelliyor. Hatta o kadar başarılı ki ekran görüntüsünü dahi kaydedemiyoruz. 🙂 Bir başka seçenek olan Karantina‘dan da sıkça bahsediyoruz. Silmekten emin olamayacağımız uygulamaları burada tutabiliriz. Eğer bir daha yanlış bir davranışları olursa ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.

8

Güvenlik Açığı Taraması aslında açıkça ne iş yaptığını anlatıyor. O anda çalışan ve bilgisayarınızın sağlığını tehdit edebilecek yazılımları ve Windows servislerini saptayarak size bilgi veriyor. Bizim sistemimizde iki dakika kadar sürdü. Tanımadığınız servisleri buradan denetleyebilirsiniz.

 

9

Tarayıcı Yapılandırma Sihirbazı tarayıcınızda güvenlik ayarlarını analiz eden bir özellik. Web tarayıcılarının ayarlarına biraz daha uzman bir şekilde yaklaşmanızı kolaylaştırıyor.

10

Son ekran Microsoft Windows Sorun Giderme ancak öncesinde Kaspersky Rescue Disk özelliği için menüde bir bağlantı bulunuyor. Bağlantı şu adrese yönleniyor. Olur da bilgisayarınız açılmaz hale gelirse Kaspersky Rescue Disk ile kurtarma yapabilirsiniz. Bu bir ISO dosyası ve CD / DVD veya USB bellek üzerinden kullanabilirsiniz. Microsoft Windows Sorun Giderme özelliği ise hasar görmüş olma ihtimali olan işletim sistemi özelliklerini onarma konusunda faydalı bir araç.

Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016 için buraya tıklayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Android ve iOS’ta Çoklu Hesap Kullanımı

YouTube’u Kullanarak Ekran Kaydı Almak