YouTube’u Kullanarak Ekran Kaydı Almak

1

YouTube’u Kullanarak Ekran Kaydı Almak

Yalnızca Opera ya da Mozilla gibi herhangi bir ücretsiz bir tarayıcıyı ve YouTube‘u kullanarak masaüstü bilgisayarınızın o an bir ekran kaydını alabilirsiniz. Bunu yapmaksa oldukça kolay. Zira Google Hangouts burada yardımımıza koşuyor.

1- Başlamak içinse önce Canlı Etkinlikler sayfasına giderek hesabınıza giriş yapın. Bunun için herhangi bir Gmail hesabını kullanabilirsiniz. Daha sonraysa eğer henüz yapmadıysanız hesabınızı bir telefon numarasıyla doğrulamanız istenecek. Bir telefon ile yılda iki hesabı doğrulayabildiğinizi unutmayın.

YouTube'u Kullanarak Ekran Kaydı Almak

2- Bu adımları tamamladıktan sonra şimdi Canlı etkinlik oluştur düğmesine basarak yeni etkinlik oluşturma sayfasına gidelim. Buradan planladığınız yayınla ilgili temel ve gelişmiş ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Ancak biz aslında canlı yayın yapmayacağız ve bu nedenle video başlığı dışında tüm seçenekleri boş bırakarak sağ taraftan Canlı yayına hemen başla butonuna basın.

YouTube'u Kullanarak Ekran Kaydı Almak

3- Google Hangouts eklentisini yüklemeyi onayladıktan sonra sistem web kameranıza erişmek isteyecektir. Konumuzu alakadar etmediğinden kamerayı devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

4- Şimdi sol menüden Ekranı paylaş butonunu kullanarak ekranın hangi bölümünü kaydetmek istediğinizi seçin. Ekranın tamamını kaydebileceğinizi unutmayın.

YouTube'u Kullanarak Ekran Kaydı Almak

5- Seçiminizi yaptıktan sonra paylaş butonuna basarak onaylayın. Ardından ekran kaydını başlatacak yeşil butona basın ve hepsi bu. Ardından kaydı YouTube hesabınızda bulacaksınız. Buradan isterseniz videoyu gizlemeyi seçebilirsiniz.

YouTube ile ekran kaydı hakkında bilinmesi gereken birkaç şey daha var. Alınan videonun kalitesi o kadar üst düzey değil ve YouTube ile kayıt alırken Quicktime veya Screencast-o-matic gibi araçlarda yer alan bazı gelişmiş özellikler elinizin altında olmuyor. Neden bu araçlar varken YouTube’u kullanıyoruz diye merak ediyor olabilirsiniz. YouTube pratik ve hızlı bir kayıt seçeneği sunuyor. Zira bilgisayarınıza herhangi bir program indirmenize gerek yok. Bu akla gelen herhangi başka bir platformda aynı teknikle kayıt alınabildiği anlamına geliyor. Sadece bir tarayıcı ile ekran kaydınızı rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
kaspersky

Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2016: Ek Araçlar

android ios sınav sonucu

Android ve iOS: Telefondan Sınav Sonucu Öğrenme