iOS 10: iMessage’da Yeni Mesaj İfadelerini Kullanmak

iMessage’da Yeni Mesaj İfadelerini Kullanmak

Mesajlaşmada önemli bir yere sahip olan emojiler yani bizim bildiğimiz adıyla surat ifadeleri bazen başlı başına bir yanıt olabiliyorlar. Hal böyle olunca verdiğimiz yanıtlarda sık sık emoji kullanır oluyoruz. Çünkü bu sevimli surat ifadeleri kolaylıkla yanıt yazmanın yerini alabiliyor. Bunun bilincinde olan Apple kullanıcılarına kendi yeni hızlı cevap ifadelerini sunmuş. iOS 10 ile gelen bu yeni fonksiyonun ismi Tapback. Yaptığı şey ise yanıta basılı tuttuğunuzda size kullanabileceğiniz hızlı ifadeler veriyor olması. Bunları kullanarak aldığınız mesaj hakkında ne hissettiğinizi belirten en uygun ifadenin mesajın üzerinde belirmesini sağlıyorsunuz. Sohbetlere hız ve heyecan katacak bu yeni emojileri şimdi yakından tanıyalım.
1- Özelliği yalnızca iMessage’dan kullanabiliyorsunuz. Bu uygulama her iPhone’da Mesajlar uygulamasına dahil olarak geliyor.

2- Mesajlar uygulamasını çalıştırdıktan sonra mesaj yazmak istediğiniz kişiyi seçerek sohbet ekranını açın.

3- Ardından size gönderilen bir mesajın üzerine basılı tutarak yeni hızlı cevap ifadelerini karşınıza getirin. Dilediğiniz birin seçin ve reaksiyonunuz mesajın üzerinde bir simge halinde karşıdaki kişiye görünsün. Hepsi bu kadar basit ve hızlı.

iMessage'da Yeni Mesaj İfadelerini Kullanmak

Şimdilik iOS 10 Beta’da 6 Tapback seçeneğinin bulunduğu görülüyor. Bunlar ekran görüntüsünde sıralandığı gibi. Ancak gelecek güncellemelerle bunların genişleyeceği aşikar.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Android: Flaşın Gücünü Ayarlama

Android: Akıllı Telefonu Sallayarak Ekranı Açma / Kapatma