Pokemon GO Hakkında 6 Yararlı Bilgi

Pokemon GO Hakkında 6 Yararlı Bilgi

Oyuncunun fiziksel dünyadaki konumuna göre kendini adapte ederek değiştiren Pokemon GO bu özelliğiyle meşhur Pokemon serisini hiç görülmemiş bir noktaya taşıyor. Oyunda amacınız Pokemonları yakalamak ve diğer oyuncuların Pokemonlarıyla dövüştürmek. Pokemon GO mobil dünyaya bomba gibi düştü ve herkes şimdi bu oyun hakkında daha fazlasını bilmek istiyor. Augmented Reality denilen Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanan oyun içerisinde bazı ilginç gerçekleri de barındırıyor. Şimdi bunları sayfa sayfa ilerleyerek öğrenelim.

pokemongo1

Pokemonların nerede bulundukları coğrafya ve çevreye bağlı olarak değişir.

Belli elementlerin pokemonları yalnızca belli alanlarda bulunuyor. Örneğin, bir su elementinin su birikintilerinin olduğu alanlarda bulunması gibi. Diğer taraftan yağmur ormanları, dağlar ve çöller de kendi eşsiz pokemonlarını barındırıyor. Özellikle parklarda birçok pokemon bulunabiliyor.

Geliştiricilerin altının çizdiği gibi pokemonlar volkanlar ve kuzey kutbu gibi erişilmesi güç ve tehlikeli yerlede bulunmayacak. Bunlar yalnızca insanların gidebildiği yerlerde görülecek. Oyun yeni çıkmasına rağmen ekip henüz efsanevi ve epik tipteki pokemonları nereye yerleştirileceklerine karar vermiş değil. Bunları belki ilerleyen aylarda bir güncelleme ile görebiliriz.

Uygulama yakınlarınızda bir pokemon farkettiğinde cihazınızı titretir. Bu cihazın ekranı kapalı durumdayken dahi gerçekleşir. Pokeball’u parmağınızla pokemona doğru kaydırdığınızda ise onu yakalamış bulunursunuz.

[Toplam:322    Ortalama:2.7/5]
WhatsApp fotoğraflarını rehbere aktarma

Android: WhatsApp Fotoğraflarını Rehbere Aktarma

oneplus 3 oxygen os 3.2.1

OnePlus 3 Oxygen OS 3.21 Güncellemesi