Yeni Başlayanlar İçin Dev Pokemon GO Rehberi

⁠⁠⁠


Dev Pokemon GO Rehberi

Pokemon GO artık iOS ve Android için indirilebilir durumda ve sunduğu artırılmış gerçeklik sistemi sayesinde oyuncular sanal dünyayı gerçek dünya ile birleştirerek favori pokemonlarını yakalamaya başladılar bile. Mobil dünyayı kasıp kavuran bu oyun hakkında bilinmesi gereken çok fazla şey var. Oldukça detaylı hazırlanmış Pokemon GO rehberi sayesinde gelin şimdi hep beraber oyunu keşfedelim.

pokemon2TEMEL BİLGİLER

 • Pokemon GO’yu ilk kez başlattığınızda eğitmeninizi özelleştirmeniz gerekiyor. Bunlar isim ve cinsiyet olarak ikiye ayrılıyor. Eğitmeni oluşturduktan sonra Bulbasaur, Charmander ve Squirtle arasından ilk Pokemon’unuzu seçiyor ve ardından oyuna başlıyorsunuz. Ayrıca Pikachu gizli bir başlangıç Pokemon’udur. Bunun için şu rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Burada Google Maps vari bir gerçek zamanlı harita sizleri bekliyor. Cihazınızdaki GPS özelliğini kullanan bu harita gerçekte bulunduğunuz yeri anlık olarak size gösteriyor. Haritada PokeStop ve PokeGym‘leri görebiliyorsunuz ve yeterince yaklaştığınızda bunlarla etkileşime girebiliyorsunuz. Gym’ler için durum biraz daha farklı. Her Gym’e giriş için belirli bir seviyede olmanız isteniyor.
 • Eğer haritanızda gözüken bir pokemona doğru yürürseniz ekran bir anda değişerek pokemonu yakalayabileceğiniz aksiyon ekranına dönüşüyor. Aynı zamanda ekranın sağ alt köşesinden menüyü açarak yakınlarınızdaki diğer pokemonların bir listesini görebiliyorsunuz.
 • Haritadaki her bir pokemonun altında sıfırdan üçe kadar ayak izi simgeleri görünür. Sıfır pokemona çok yakın olduğunuzu ve üç ise ondan çok uzak olduğunuzu gösterir. Eğitmenler yakaladıkları her bir pokemon için deneyim ve seviye kazanırlar.

⁠⁠⁠


[Toplam:1615    Ortalama:2.9/5]

30 Yorum

YORUM YAZ
 1. Ben Şanlıurfa Siverek deyim bursa poke stop ve poke gym yok galiba o kadar aramama rağmen bulamadım yardımcı olabilir misiniz level 5 de oldum hiçbir değişiklik yok dediğimiz gibi takımlar cik.adi yardımcı olun

 2. Merhaba ben nearby e her baktigimda her seferinde tüm pokemonlar 3 ayak mesafesinde hic değişmiyorlar ne kadar yürüsem de olmuyor tamamen şansima ne denk gelirse yürüdükçe buluyorum bunun çözümü var mi

  • Lure Module’ı kullanmak için herhangi bir PokeStop’un yakınında olmanız gerek. Module’ı PokeStop üzerinde kullandıktan sonra yaklaşık her 3 dakikada bir bir Pokemon o PokeStop’da ortaya çıkar. Module’ı kullandığınız PokeStop’u etrafında pembe yapraklarla göreceksiniz.

  • Gym’leri ve PokeStop’ları daha kolay bulmanız için bir rehber hazırlayacağız ve malesef gym açamazsınız.

 3. 3 tane pokemonu da seçmedim sokağın sonuna kadar yürüdüm Pikaçuyu buldum aslında 4 seçenek var ama Pikaçuyu seçmek için diğerlerini defalarca reddetmeniz gerekiyor ve yeni pokemon aramanız gerekiyor 800 metre yürüdüm pikaçu için 😀

 4. merhaba,

  Ben gyme gittiğimde savaşıyorum iki pokemon yeniyorum üçüncüde benim pokemonum öldüğünde kaybettiniz yazıyor benim pokemonlarım ölüyor mu ya da yendiklerim bana geçiyor mu? Ya da tamamen nasıl kazanacağım ordaki pokemonların hepsini yenince mi?

  Eğitilmesi için koyduğum pokemon orda yok edilebilir mi savaşarak? Ve en geç ne zaman gidip geri almalıyım? Örneğin pidgey koyuyor piggigetto mu oluyor orda durursa?

  Bir de pokemonlarda bu pembe iyileştirme iksirleri nasıl kullanılıyor acaba?

  • Bundan şurada bahsetmiştik: http://akillitelefon.com/2016/07/10/pokemon-goda-gym-nedir-gym-lideri-nasil-olunur/2/. Gym’i ele geçirmeniz için içerideki tüm pokemonları Gym’in Prestige seviyesi 0’a inene kadar yenmelisiniz. Pokemon’larınız yenildiklerinde ölmezler fakat sağlık puanı kaybederler ve çok fazla sağlık puanı kaybettiklerinde baygın düşerler. Hatta kazandıklarında dahi bir miktar sağlık puanı kaybederler. Gym’e koyduğunuz Pokemon’lar evrimleşmezler fakat çok fazla yenilirlerse onları Revive ile tekrar oyuna döndürmeniz gerekir.

  • Selam,

   Evin içinde yürüyorsan eğer dışarı çıkman gerekiyor. Ayrıca GPS ayarlarının da eksiksiz olması gerek.

  • Bundan kastınız Lure Module olabilir mi? Lure Module’lari haritada mavi ikonla gösterilen PokeStop’ların yanına giderek kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir