Android: PDF Bölme / Birleştirme Nasıl Yapılır?

Android: PDF Bölme / Birleştirme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemli akıllı telefonlar, taşınabilir bilgisayarların görevini ciddi şekilde üstlenmeye başladı. Artık bilgisayar kullanarak yapabildiğimiz her şeyi akıllı telefonları kullanarak da yapabiliyoruz. Bunlardan biri de PDF bölme ve birleştirme işlemleri. Android’de PDF bölme ve birleştirme işlemleri de oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Bunun için Google Play’den ücretsiz ve küçük bir uygulama indirmeniz yeterli.

PDF - Split N Merge
PDF - Split N Merge
Developer: Apps by Umair
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamanın sadece reklamları var. Kullanıma dair bir kısıtlama söz konusu değil. Hem bölme, hem de birleştirebilme yapabilmesi bizim beğendiğimiz bir nokta oldu. Ayrıca işlem geçmişine de bakabilmek mümkün. Uygulama görüntü ve renkleri itibariyle de Android’e uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Öte yandan kullanım sırasında dikkatimizi çeken detaylardan biri de bölünmüş veya birleştirilmiş PDF dosyalarından istediğimiz birisini hızlı bir şekilde bir başkasına gönderme şansı sunması oldu.

Android PDF Bölme Birleştirme (1)

Android’de PDF bölme ve birleştirme uygulaması üç ana sekmeden oluşuyor. İlk sekme PDF bölmek için kullanılıyor. İkinci sekmede ise PDF birleştirme işlemleri yapılabiliyor. Üçüncü sekmede ise işlem geçmişimize göz atabiliriz. Uygulamada gördüğünüz gibi her şey yeterince anlaşılır bir şekilde yer alıyor.

Android PDF Bölme Birleştirme (2)

İlk olarak Android’de PDF bölme işlemini gerçekleştiriyoruz. Deneme amaçlı bir PDF e-kitap dosyasını uygulama içine ekledik. Bize toplam sayfa sayısı gösterildi. Hangi sayfaların arasını bölmemiz gerektiği soruluyor. Otomatik olarak tümünü bölmek üzere ayarlar sunuluyor. Bir de kaçarlı sayfalar halinde bölmek istediğimiz soruluyor. Burada 1’erli 2’şerli gibi seçimler yapabiliriz.

Android PDF Bölme Birleştirme (3)

Sağ alt köşedeki makas simgesine tıkladığımızda Android’de PDF bölme işlemi henüz sona ermiş olmuyor. Şimdi de bölünmüş PDF dosyasının hangi klasöre alınacağını seçiyoruz. Burada tüm PDF’lerinizin bulunduğu bir klasörü kullanabilir veya daha önceden bu işlem için tayin ettiğiniz bir klasörü uygulamaya gösterebilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Android Otomatik Şarkı Sözü BUlma

Android ve iOS: Otomatik Şarkı Sözü Bulma