Pokemon GO: Kaçan Pokemonları Takip Etmek

pokemon-battel-ios

Pokemon GO‘da pokemonları yakalarken kullanılabilecek bazı püf noktaları bulunuyor. Pokemonu bulmak işin bir diğer kısmı ancak bir pokemonun izini sürebilmek ve onu takip edip bulmak beceri gerektiren asıl iş. Şimdi kaçan pokemonları takip etmek nasıl yapılır öğrenelim.

Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Tüm pokemonlar statik değiller ve bazılarının izini sürmeniz gerekir. Bir pokemonun izini sürmek herhangi bir video oyunundan alışık olduğunuz mekaniklerden farklıdır. Esasında çok karmaşık bir sistem değil fakat olayların gerçek dünyada yaşanıyor olması durumu epey farklı hale getiriyor.

Öncelikle burada birkaç farklı yöntem bulunuyor. Ancak ilerleyen güncellemelerde iz sürerken kullanılan bu yöntemler tamamen değişebilir ve bir pokemonun izini sürmenin en iyi yolu artık bunlar olmayabilir. Ancak biz yinede şuan da kullanabileceğiniz en pratik yöntemleri vereceğiz.

pokemon goFarz edelim ki bir pokemonu yakalamak için ilerlerken bir anda Nearby Pokemon listenizde Bulbasaur belirdi ve anlaşılabilir bir şekilde hemen onu yakalamak için harekete geçmek istediniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey Bulbasaur’un altındaki ayak izleri olacak. Bu izler pokemon ile aranızdaki mesafeyi simgeler. Ancak burada asıl önemli olan mesafeden ziyade yönü iyi kestirmek.

Birçok insan Bulbasaur’un üstüne dokunup onu ana ekrana ekleyerek ayak izlerini buradan canlı olarak takip etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünecektir. Ancak bunu yapmak yerine eğer Nearby listenizi aktif ve Bulbasaur’u işaretlenmemiş halde bırakırsanız bir noktaya yürüdüğünüzde listeyi tekrar kontrol ederek size en yakın ve en uzaktaki pokemonları Bulbasaur ile dahil anlık olarak takip edebilirsiniz. Size en yakın olanlar sol üstte ve en uzakta bulunanlar ise sağ altta listelenir.

[Toplam:496    Ortalama:2.8/5]
samsung galaxy s7 root

Samsung Galaxy S7 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon GO Nasıl Yüklenir?