Pokemon GO: Kaçan Pokemonları Takip Etmek

⁠⁠⁠


Pokemon GO‘da pokemonları yakalarken kullanılabilecek bazı püf noktaları bulunuyor. Pokemonu bulmak işin bir diğer kısmı ancak bir pokemonun izini sürebilmek ve onu takip edip bulmak beceri gerektiren asıl iş. Şimdi kaçan pokemonları takip etmek nasıl yapılır öğrenelim.

Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Tüm pokemonlar statik değiller ve bazılarının izini sürmeniz gerekir. Bir pokemonun izini sürmek herhangi bir video oyunundan alışık olduğunuz mekaniklerden farklıdır. Esasında çok karmaşık bir sistem değil fakat olayların gerçek dünyada yaşanıyor olması durumu epey farklı hale getiriyor.

Öncelikle burada birkaç farklı yöntem bulunuyor. Ancak ilerleyen güncellemelerde iz sürerken kullanılan bu yöntemler tamamen değişebilir ve bir pokemonun izini sürmenin en iyi yolu artık bunlar olmayabilir. Ancak biz yinede şuan da kullanabileceğiniz en pratik yöntemleri vereceğiz.

pokemon goFarz edelim ki bir pokemonu yakalamak için ilerlerken bir anda Nearby Pokemon listenizde Bulbasaur belirdi ve anlaşılabilir bir şekilde hemen onu yakalamak için harekete geçmek istediniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey Bulbasaur’un altındaki ayak izleri olacak. Bu izler pokemon ile aranızdaki mesafeyi simgeler. Ancak burada asıl önemli olan mesafeden ziyade yönü iyi kestirmek.

Birçok insan Bulbasaur’un üstüne dokunup onu ana ekrana ekleyerek ayak izlerini buradan canlı olarak takip etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünecektir. Ancak bunu yapmak yerine eğer Nearby listenizi aktif ve Bulbasaur’u işaretlenmemiş halde bırakırsanız bir noktaya yürüdüğünüzde listeyi tekrar kontrol ederek size en yakın ve en uzaktaki pokemonları Bulbasaur ile dahil anlık olarak takip edebilirsiniz. Size en yakın olanlar sol üstte ve en uzakta bulunanlar ise sağ altta listelenir.

⁠⁠⁠


[Toplam:496    Ortalama:2.8/5]

14 Yorum

YORUM YAZ
 1. Pokemin incense telde calismiyor 30 dk boyunca 1 tane pokemon gelmez mi gelmedi
  Digerini kullandim yuruyeyim belki gelir dedim yine gelmedi hep bos neyden kaynaklanir acaba

 2. Nearby bölümünde bütün pokemonlar her zaman 3 adım mesafede gözüküyor . Daha hiç 2 adıma bile düşmedi . Yani pokemon takibi yapamıyorum . Şanslada fazla olmuyor çözüm varmıdır ?

  • Pokemon’ların altındaki ayak izleri siz onlara yaklaştıkça azalır. Biraz yürüyerek herhangi birine yaklaşmakta olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

 3. Pokemon Go İncense ve Lure herkeste çalışırken bende çalışmıyor farklı şekillerde defalarca yükledim incense herkeste 30 dk baslarken 21 bucuk dakıkadan baslıyor ve hıc pokemon gelmıyor apple kullanıcısıyım diger apple kullanıcılarında sıkıntı olmuyor yardım lutfen

   • evet goruyorum bütün özellikler calısıyor apple plus kullanıyorum dusuk yada ust versıyonlarında oluyor onceden vpn hotspot vs onceden kullandıgım ıcın mı acaba olmuyor cozemedım 21.30 dan baslıyor dakıkası her turlu sılıp yukledım kımsede oyle bır sorun yok sadece bende yasanıyor geri kalan hersey normal sadece benım telefonda bu özellik yok items taki diger şeylerde aktif lure ve incense etkisiz sadece

 4. Doodle pokemonun evrimleşen halini 3 bpyunlu olanı yakaladım bugün ama sarı halkaya doğru attığım halde ve 5 kere yakalama rağmen yinede kaçtı ( cp side ??? ) oluşuyordu. Başka bi yerde tekrar yakaladım 2 kere yine tam isabet atmama rağmen yine kaçtı. Çok üzüldüm ama yapacak bişi yok Yaklaşık 10 tane topum gitti.
  Neden böyle bişi oldu Bilginiz varmıdır ???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir