Pokemon GO’da Gym Nedir? Gym Lideri Nasıl Olunur?

Pokemon GO‘nun çıkışı oldukça büyük ses getirdi. Oyun şu anda milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve herkes oyun hakkında daha fazla şey bilmek istiyor. Kuşkusuz oyunun büyük bir kısmını oluşturan Gym’ler ile ilgili bilinmesi gereken birçok önemli şey var. Biz bu nedenle  ” Pokemon GO’da Gym Nedir? ” konusunu ele almak istedik.

Pokemon GO’da Gym Nedir?

Pokemonları yakalamak oyundaki asıl önemli şey gibi görünse de aslında her şey bundan ibaret değil. Zira oyunda bulunan ve pokemonlarınızı güçlendirmenize yarayan Gym’ler farklı grupların eline geçebiliyor ve Gym’i kontrol altında tutan gruptan bir kişi Gym’in lideri haline gelebiliyor. Daha önceki yazılarımızda haritadaki PokeStop lokasyonlarından ve bunların mavi ikonlarla gösterildiğinden bahsetmiştik. Ancak haritada bazen kule biçiminde ve bunlardan daha büyük ikonlara da rastlayacaksınız. İşte bunlar Gym‘lerin ta kendisi oluyor.

Öncelikle Gym ile ilgili herhangi bir şey yapmaya başlamadan önce eğitmeninizin en az 5. seviyede olması gerekiyor. Eğer seviyeniz yeterliyse Gym’lerin hemen hemen tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

pokemon-go-gym-leader

Haritada gri ikonlarla gösterilen Gym’ler henüz hiçbir grup tarafından keşfedilmemiş ve ele geçirilmemiş bölgeler anlamına gelir. Eğer böyle bir şey ile karşılaşırsanız pokemonunuzu bu Gym’e atayarak onu ele geçirmeye başlayabilirsiniz.

Pokemonu bir Gym’e atamanın birkaç avantajı var. Bunlardan ilki pokemonu o Gym’i savunmada ya da ele geçirmede kullanabilirsiniz ve bu sayede pokemonu güçlendirmede lazım olacak bazı kritik ödüller kazanabilirsiniz. İkinci avantajı ise Gym’in Prestige seviyesini yükselterek orayı ele geçirmeyi daha güç hale getirir. Ayrıca Gym’i savunurken kazandığınız her bir Battle yine o Gym’in Prestige seviyesini artırır. Prestige’i bir çeşit sağlık puanı olarak düşünebilirsiniz. Sonraki sayfaya geçerek liderliği ele alalım.

[Toplam:687    Ortalama:2.9/5]
royal

Tarih Testi: Geçmişten Günümüze Modern İletişim

ASUS Uyumlu Pokemon GO 0.29.2

Pokemon GO: Pokemonların Komik Görüntüleri [Galeri]