Pokemon GO’da Gym Nedir? Gym Lideri Nasıl Olunur?

⁠⁠⁠


Pokemon GO‘nun çıkışı oldukça büyük ses getirdi. Oyun şu anda milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve herkes oyun hakkında daha fazla şey bilmek istiyor. Kuşkusuz oyunun büyük bir kısmını oluşturan Gym’ler ile ilgili bilinmesi gereken birçok önemli şey var. Biz bu nedenle  ” Pokemon GO’da Gym Nedir? ” konusunu ele almak istedik.

Pokemon GO’da Gym Nedir?

Pokemonları yakalamak oyundaki asıl önemli şey gibi görünse de aslında her şey bundan ibaret değil. Zira oyunda bulunan ve pokemonlarınızı güçlendirmenize yarayan Gym’ler farklı grupların eline geçebiliyor ve Gym’i kontrol altında tutan gruptan bir kişi Gym’in lideri haline gelebiliyor. Daha önceki yazılarımızda haritadaki PokeStop lokasyonlarından ve bunların mavi ikonlarla gösterildiğinden bahsetmiştik. Ancak haritada bazen kule biçiminde ve bunlardan daha büyük ikonlara da rastlayacaksınız. İşte bunlar Gym‘lerin ta kendisi oluyor.

Öncelikle Gym ile ilgili herhangi bir şey yapmaya başlamadan önce eğitmeninizin en az 5. seviyede olması gerekiyor. Eğer seviyeniz yeterliyse Gym’lerin hemen hemen tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

pokemon-go-gym-leader

Haritada gri ikonlarla gösterilen Gym’ler henüz hiçbir grup tarafından keşfedilmemiş ve ele geçirilmemiş bölgeler anlamına gelir. Eğer böyle bir şey ile karşılaşırsanız pokemonunuzu bu Gym’e atayarak onu ele geçirmeye başlayabilirsiniz.

Pokemonu bir Gym’e atamanın birkaç avantajı var. Bunlardan ilki pokemonu o Gym’i savunmada ya da ele geçirmede kullanabilirsiniz ve bu sayede pokemonu güçlendirmede lazım olacak bazı kritik ödüller kazanabilirsiniz. İkinci avantajı ise Gym’in Prestige seviyesini yükselterek orayı ele geçirmeyi daha güç hale getirir. Ayrıca Gym’i savunurken kazandığınız her bir Battle yine o Gym’in Prestige seviyesini artırır. Prestige’i bir çeşit sağlık puanı olarak düşünebilirsiniz. Sonraki sayfaya geçerek liderliği ele alalım.

⁠⁠⁠


[Toplam:687    Ortalama:2.9/5]

15 Yorum

YORUM YAZ
  1. Ben gymde savaş yapamıyorum gymye tıkladığımda üstünde gym level 10 yazıyor benim savaş yapabilmem için 10. Lebele mi gelmem lazım acil lütfen cevap yazın.

  2. SELAM OYUN KURUCUSU SİZLERDE BİR ŞEYLER RİCA EDİCEĞİZ.GYM SAVAŞ ARENASI HİÇ YOK VE POKESTOP 5 TANE VAR SADECE ARALARINDA 5 VEYA 10 KM VAR BİZ POKESTOP 10,000 BİN POKESTOP İSTERİZ.VE GYM SAVAŞ ARENASI 20 TANE SARI,20 TANE KIRIMIZ,20 TANE MAVİ İSTİYORUZ. İLER’DEKİ GÜNCELEMEDE OLSUN BUNLAR HATAY/İSKENDERUN’DA ÇOOOOOOOOOOK AMA ÇOOOOOOOOOOOOOK İSTERUZ.(((=*** LÜTFEN GYM SAVAŞ ARENASI VE POKESTOP ÖZELİK’LE HATAY/İSKENDERUN’DA OLMASIN KALP’TEN DİLERİZ……

  3. Kendi rengimin gymsine istediğim pokemonu koyamadım. Lideri de 3 defa yenmiş olsamda güçlü pokemonlarım en sona gidiyorlar ve kuleye koyulamıyorlar. Bende koyulabilenlerden güçsüz bitanesini koydum. Bunun sebebi nedir bilen var mı.

  4. Gym de ki odulleri toplayabilmek için ne kadar süre kalmamız gerkiyor ve bu süre gym e tikladigimiz zaman herhangi bir yerde gözüküyor mu?

  5. Gym de savaşan pokemon kaybederse ölüyormu? Yaralı olarak kurtarma şansımız varmı birde bu stardust nasıl artırılıyor.

  6. Gymde savashirken hangi pokemonla savashacagimizi nasil belirliyoruz. Ben 2,3 defa yaptim kendisi random sechti galiba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir