Android ve iOS: Otomatik Şarkı Sözü Bulma

Android ve iOS’ta Otomatik Şarkı Sözü Bulan Uygulama

Akıllı telefonlarda şarkı dinlerken bir yandan da şarkının sözlerini görüntülemek zor bir iş. Tamam, üzerine şarkı sözlerinin gömüldüğü bazı video klipler çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor fakat her zaman bu kadar şanslı olamayabilirsiniz. Ekranı ikiye bölüp, müzik dinlerken aynı zamanda şarkı sözlerini yavaş yavaş kaydırma konusuna hiç girmiyoruz bile. “Otomatik şarkı sözü bulan uygulama var mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Evet var. Android ve iOS’ta otomatik şarkı sözü bulan Musixmatch bu iş için biçilmiş kaftan.

Musixmatch Music Lyrics Player
Fiyat: Ücretsiz+

Söze şöyle başlayalım: Uygulama Google Play Store’daki “2015’in En İyi Uygulamaları” kategorisinde yer alıyor. Dünyanın en büyük şarkı sözü arşivi olarak düşünülebilir. Önde gelen müzik servisleri ile senkronize olarak çalışıyor ve müzik dinlerken sözlerin karşınızdan akıp gitmesini sağlıyor. Tek kelimeyle muhteşem. Ek olarak kareokeciler için Chromecast ile birlikte kullanıldığında ekrana müzik ve şarkı sözlerini birlikte gönderebiliyor, uyku zamanlayıcısı içeriyor, ekolayzır ile detaylı ses ayarı sağlıyor, otomatik şarkı bilgisi ve albüm kapağı buluyor ve Android Watch ve Android TV kullanımı sağlıyor. Biz uygulamayı Android’li bir akıllı telefon üzerinden anlatacağız. iOS’ta birkaçının dışında aynı özellikler yer alıyor.

Android ve iOS Otomatik Şarkı Sözü Bulma (1)

Otomatik şarkı sözü bulma sağlayan Musicmatch uygulamasını ŞİMDİ ETKİNLEŞTİR diyerek kuruluma başlıyoruz. Musicmatch’i aynı zamanda Android için en iyi müzik çalma uygulaması olarak da size tavsiye edebiliriz. Sunduğu özellikler ve yönetilebilirlik açısından sınıfının en iyilerinden biri olduğunu göreceksiniz. Senkron şekilde Türkçe müzikler için otomatik şarkı sözü getirme özelliği ile hiç tartışılmayacak düzeyde iyi.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Android: PDF Bölme / Birleştirme Nasıl Yapılır?

Candy Kazanmanın Yolları

Pokemon GO’da Candy Kazanmanın Yolları