Android: Uygulama Simgelerini Küçültme / Büyütme

Android: Uygulama Simgelerini Küçültme / Büyütme

Sanırsak bize sorulan soruların arasında en çok “Android’de uygulama simgelerini küçültme ve büyütme nasıl yapılır?“ı duyuyoruz. Bunu yapabilmenin zilyon tane yolu var. Fakat reklamlardan tamamen arınmış, ücretsiz ve görsel olarak akıllı telefonunuza çok şey katacak öyle bir uygulama var ki biz de bizzat kullanmaya başladık. Üstelik uygulama sayesinde artık tüm simgeleri de tek ekranda toplamış durumdayız. Aramak ve bulmak için geçen zaman da hayli kısaldı. Lens Launcher’a tek kelime ile bayılacaksınız!

Lens Launcher
Fiyat: Ücretsiz

Android’de uygulama simgelerini küçültme ve büyütme uygulaması olarak bize göre Lens Launcher’dan daha iyisiyle karşılaşmak biraz zor. Arabirimi İngilizce olsa da anlaşılması oldukça pratik. Size çeşitli seçenekler sunuyor. Simge büyüklükleri, yapılacak büyütme miktarı vs her türlü ince ayarı sunuyor. Tabii burada akıllı telefonunuzun ekran çözünürlüğü devreye giriyor. Ayrıca gözlerinizin ne derece küçük simgeleri görebileceği de ayrı bir dinamik. Uygulama ayrıca yaşlılar için Android’de simge küçültme ve büyütme görevini de iyi bir şekilde üstleniyor.

Android Uygulama Simgelerini Küçültme Büyütme (1)

Android’de uygulama simgelerini küçültme ve büyütme yapmayı sağlayan Lens Launcher’da küçüklü büyüklü siyah noktaları bir ön izleme olarak hayal edebilirsiniz. Hemen altta bulunan ayarlarla oynadıkça bu simge ön izlemelerinde değişiklik olduğunu göreceksiniz. Ayarlar ilk başta simge büyüklüğü olarak karşımıza çıkıyor. Değeri 10 dp ile 40 dp olarak değiştirebiliyoruz. Altta da büyütme bozulması çarpanı var. Bunu da 0.5 ile 5 arasında ayarlayabiliyoruz. Değer yükseldikçe simge arası açılıyor.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Pokemon GO: Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Bilgisayarda Pokemon GO Oynamak

Windows Bilgisayarda Pokemon GO Oynamak