Pokemon GO: Gym ve PokeStop’ları Bulmak

Gym ve PokeStop'ları Bulmak

Bugün Gym ve PokeStop’ları bulmak konusunu ele alacağız. Pokemon GO aynı zamanda Ingress‘in de yapımcısı olan Niantic isimli geliştirici ekip tarafından hazırlanmış bir oyun. Eğer Ingress nedir diye merak ediyorsanız, kendisi de tıpkı Pokemon GO gibi konum temelli bir sanal gerçeklik oyunu. Bir başka ortak yanları ise aynı oyun haritasını kullanıyor olmaları.

Gym ve PokeStop’ları Bulmak

Geçtiğimiz günlerde sizlere Gym’ler ve Gym lideri olma hakkında faydalı bir rehber hazırlamıştık. Bu rehbere dilerseniz buradan göz atabilirsiniz. Ancak şimdi daha farklı bir konu ile karşınızdayız.

Pokemon GO yazının hemen başında bahsettiğimiz Ingress ile birçok ortak yanı olan bir oyun. Her iki oyunda gerçek dünyada keşif üzerine kurulu ve dünyamız ile paralel olan bir haritaya sahipler. Yani oyunda gösterilen tüm noktalar aslında gerçek dünyada bir konuma işaret ediyorlar.

Ingress haritasında görünen bu mavi noktalar aslında birer Gym ve PokeStop’lar.

Ingress‘i uzun zamandır oynayan ve bulundukları yerleri keşfe çıkan oyuncular bu zamana kadar oyunun haritasını çeşitli lokasyon ve nesne bilgilerini içeren bilgilerle doldurdular. Pokemon GO yapılırken geliştirici ekip etrafınıza Gym ve PokeStop gibi noktaları koymak için haliyle oyuncuların Ingress’de sağladığı bu verilerden faydalanmış oldu.

Ingress oyununda Portal diye gösterilen yerler aslında Pokemon GO’da PokeStop ve Gym noktalarına denk geliyor. Yani Ingress’in oyun haritası istenirse Pokemon GO’da Gym ve PokeStop gibi noktaları bulmak için kullanılabilir. Şimdi kurulum aşamalarını görmek için sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

[Toplam:260    Ortalama:2.7/5]
Pokemon GO'da Gym Nedir?

ASUS ZenFone Modellerinde Pokemon GO’nun Çalışmaması

pokemon team rocket go

Pokemon GO’da Takım Oluşturma ve Takıma Girme