Pokemon GO: Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Sizlere Pokemon GO‘da bir takıma katılmanın nasıl yapıldığından ve bunun faydalarından kısaca şu yazımızda bahsetmiştik. Şimdi birçok insanın merak ettiği Instinct, Mystic ve Valor’ın asıl farklarını ele alalım ve birbirinden ayrılan keskin yönlerini görelim.

Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Bildiğiniz gibi seviye 5‘e ulaşan oyuncular bir gym‘e uğradıkları takdirde farklı renklere sahip Instinct, Mystic ve Valor takımlarından birine katılabiliyordu. Burada önemli olan şey bir kez seçiminizi yaptığınızda artık bunu geri alamıyor olmanız. Yani oyunun geri kalanında o grup için dövüşüyor oluyorsunuz.

Peki bunlar arasındaki farklar neler? Yapılan seçimin oyuna etkisi var mı? Hangisi sizin için daha uygun? Kısaca söylemek gerekirse hangi takıma girdiğinizin oyuna büyük bir etkisi yok. Asıl önemli olan takımınızı bir kez seçtiğinizde artık o taraf için dövüşüyor olacaksınız. Yani sadece o takımın gym’lerinde Pokemon’unuzu eğitebilir ya da düşman gym’lerinde savaştırabilirsiniz.

İster Mystic olun isterse Instinct ya da Valor, Pokemon GO’nun ana oynanışı hangi takımı seçerseniz seçin değişmez. Bu seçim daha çok sizin kişisel tercihlerinize kalmış ama takımınızı seçmeden önce ele almak isteyeceğiniz bazı önemli faktörler olabilir.

teampokemongo

Takım Seçerken Düşünmeniz Gerekenler

İlk faktör hangi takımın bulunduğunuz bölgede ve arkadaşlarınız arasında popüler olduğu. Örneğin, arkadaşlarınızla aynı takımda savaşmak istiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın bu aynı zamanda onlarla kapışamayacağınız anlamına da gelir.

Hangi takımın bulunduğunuz çevrede popüler olduğunu öğrenmek için yakınınızdaki gym‘lerin rengine bakabilirsiniz. Örneğin, eğer Mystic takımı bölgenizde üstünse etrafınızdaki gym’leri çoğunlukla mavi renkte görürsünüz. Böyle bir durumda Mystic takımına katılarak Pokemon’unuzu dilediğiniz gym’de eğitmeye başlayabilir veya tam aksine bunu bir mücadele olarak kabul edip farklı bir takıma girmek isteyebilirsiniz.

Ancak unutmayın Pokemon’larınızı gym’lerde eğitmek de oldukça önemli. Çünkü bu size hem Stardust hem de Candy kazandırır. Bunun hakkında daha fazla bilgi için Pokemon GO’da Candy Kazanmanın Yolları ve Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları başlıkları yazılarımıza göz atın.

Bazıları da takımını hangisinin maskotunun daha güzel olduğuna göre seçer. Takımların maskotları Pokemon dünyasındaki efsanevi kuşlardır ve her bir kuş birbirinden ateş, elektrik ve su elementlerine göre ayrılır. Oyun size aynı zamanda her bir nifak hakkında ipuçları veren birkaç satırlık yazılar da sunar. Gelin şimdi sonraki sayfada bunları yakından inceleyelim.

[Toplam:156    Ortalama:2.9/5]

Pokemon GO: Nadir Pokemon’ları Bulmak

Android: Uygulama Simgelerini Küçültme / Büyütme