Pokemon GO Hesabı Nasıl Silinir?

⁠⁠⁠


Eğer bir sebepten dolayı Android veya iPhone cihazınızda kullandığınız Pokemon GO hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız geliştirici Niantic size bunun bir için bir imkan sunuyor. Şimdi gelin bunun nasıl yapıldığını görelim.

Pokemon GO Hesabı Nasıl Silinir

Pokemon GO Çılgınlığını Gösteren 10 İşaret” başlıklı listede sizlerle paylaştığımız gibi Pokemon GO şu anda Tinder uygulamasından bile daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip ve oyun daha birçok ülkede resmi olarak yayınlanmadı. Ancak Niantic‘in belirttiği gibi oyunun henüz aşması gereken bazı problemleri var ve bunlar bir kez çözüldükten sonra geriye kalan ülkeler için de yayınlanmış olacak.

[irp]

Pokemon GO’nun problemleri yalnızca batarya ve kamera ile sınırlı değil. Zira hırsızlık ve mülke izinsiz giriş gibi gerçek hayattan çeşitli sorunlarda görüyoruz ya da insanların işinden kovulması veya çeşitli mağaza ve iş yerlerine Pokemon bulmak için giren insanların dışarı atılması gibi.

pokemon go hesap silme

Uygulamayı Silmek Hesabınızı Etkilemez

Eğer Pokemon GO’ya geçici bir ara vermeyi planlıyorsanuz bunun için uygulamayı silmeyi seçebilirsiniz. Zira uygulama silindiğinde hesabınız silinmiş olmaz. Tekrar indirdiğinizde tüm Pokemon’larınızı yerli yerinde bulabilir ve kaldığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz.

[irp]

Hesabı Silmenin Geri Dönüşü Yok

Eğer bir şekilde oyunu tamamen bırakmak istiyorsanız Pokemon GO hesabınızı silmenin bir yolu mevcut. Genelde hesap silme işlemleri için destek birimiyle iletişime geçmeniz gerekir ve bu Niantic için de farklı değil.

  • Buraya tıklayarak silme işlemini başlatacağınız form sayfasına gidin.
  • İlk kutucuğa hesabın email adresini girin.
  • Subject kısmıne “Delete Account” yazın.
  • Hemen altındaki kutucuğa hesabı silme nedeninizi ekleyin.
  • Bir altındaki alana da hesabın Nickname yani takma adını girin.
  • Sonraki dört kutucuğu da işaretleyin ve ardından Submit deyin.

Ancak tekrar belirtelim ki hesap bir kez silindikten sonra bunun geri dönüşü olmaz. Ayrıca sildiğiniz hesabın email adresini ve takma adını tekrar yeni bir hesapta kullanamazsınız.

Hesapların silinmesi yaklaşık 1 ya da 2 haftayı bulabilir. Zira Niantic hesapların neden silindiğini yakından takip ediyor ve böylelikle kullanıcılardan geri bildirim almayı amaçlıyor.

[irp]

⁠⁠⁠


[Toplam:53    Ortalama:2.8/5]

1 Yorum

YORUM YAZ
  1. Merhaba. Ben geçen yaz 2 ay kadar oynamıştım sonra sadece uygulamayı sildim. Bundan birkaç ay önce de PokGo Official Team’den seniz özledik diye bir mesaj geldi. Bugün tekrar indirip oynamak istedim. Son sürümü indirdim, oyuna girdim ancak mail adresim ile girmek istediğimde ”unable to authenticate” hatası aldım ve bütün gün ne yaptıysam olmadı. En sonunda daha önceki hesabımdaki pokemonlardan vazgeçip yeniden başlayabileceğim bir Trainer Club account oluşturup onunla da girmeyi denedim, yine aynı hatayı verdi. Kafayı yiyorum, tırnaklarımı kemiriyorum. Telefona format atacam en sonunda kendimi zor tutuyorum. PokGo Support ‘a mail attım ancak çok da yardımcı olamıyorlar. Ne yapmalıyım biri bana yardım etsin 😀 vaporeon’umu özledim ben.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir