LİSTE: Pokemon GO’nun Yaşattığı Hayal Kırıklıkları Neler?

Pokemon GO yaptığı başarılı çıkışın ardından milyonlarca oyuncu için günlük hayatın bir parçası haline geldi. Zira bugüne kadar sayısız yeni Pokemon oyunu yayınlanmış olsa da hiçbiri GO’nun yarattığı etkinin yanına bile yaklaşamadı. Niantic oyunu daha iyi ve daha dengeli hale getirmeye çalışıyor ancak hala o gerçek Pokemon hissini yaşatmaktan biraz uzakta. İşte bunun nedenleri.

Pokemon GO gerçekten etkileyici bir oyun. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız bu çok doğal. Ancak gerek seriyi gerekse oyunlarını çok uzun yıllardır takip eden ve yıllarca büyük fanı olmuş kimseler için Pokemon GO’da hayal kırıklığı yaratan bazı önemli detaylar var. Gelin özellikle fanları üzüntüye uğratan bu detayları öğrenelim.

Yakalama Mekaniği ve Rekabet

Pokemon GO hayal kırıklıkları

Pokemon serilerinin en ayrılmaz parçalarından biri yabani bir Pokemon’la verilen mücadele ve onu yakalama özelliğidir. Pokemon GO her ne kadar oyuncuları sırf oyunbozan bir Gastly’i yakalamak için tehlikeli trafiğin içine atsa da burada o beklediğimiz mücadele ne yazık ki bulunmuyor. Bunun yerine Pokemon yakalamak daha çok bir halka atma oyunu haline gelmiş ve genel fizik sisteminin zayıf yapısı da buna tuz biber olmuş. Zira Poke topunu Pokemon’un etrafındaki halkadan geçirmeniz onu yakalamanın tek yolu ve AR’ın hassas yapısı bunu yaparken birkaç Poke topunu boşa harcamanıza neden olabiliyor.

[Toplam:170    Ortalama:3.4/5]

Pokemon GO Uyumlu Android Telefonlar

Pokemon GO Uyumlu Android Telefonların Özellikleri

Android'de gizli video kaydı yapma

Android: Gizli Video Kaydı Yapma