En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon

Güncel “En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon” rehberimizle sizlerleyiz. Geride bıraktığımız yıl en dayanıklı on akıllı telefona değinmiştik. Yeni modellerle birlikte güncel bir liste oluşturmak şart oldu. Bilindiği gibi güncel akıllı telefonlarda en büyük sorun dayanıklılık. Fiyat seviyesi ne olursa olsun bir akıllı telefonu düşürdüğünüzde hasar almadan kurtulma şansı çok çok düşük. Gövde deforme olabiliyor, çatlayabiliyor ya da daha kötüsü ekran kırılabiliyor. Fonksiyon / işlev kaybı meydana gelebiliyor.

Dayanıklı olarak nitelendirilen akıllı telefonların tümünde suya karşı dayanıklılık olmayabilir. MIL-STD-810 standardıyla uyumlu olan cihazlar bu kategoriye dahil ediliyor, kimisinde suya karşı dayanıklılık söz konusu iken kimisinde bulunmuyor. Dilerseniz şimdi “En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon” listemize daha yakından bakalım.

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon

Samsung Galaxy S7 Active

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 1

Samsung Galaxy S7 Active akıllı telefon normal Galaxy S7 modelinin yapabildiği her şeyi yapabiliyor, aynı zamanda listedeki en güçlü akıllı telefon konumunda yer alıyor. Galaxy S7 Active aynı zamanda Galaxy S7’ye kıyasla daha dayanıklı; 1.5 m‘ye kadar mesafeden düşmelerde zarar görmüyor. Galaxy S7 3000 mAh kapasiteli pille gelirken Galaxy S7 Active 4000 mAh‘lik pil kapasitesiyle daha uzun pil ömrü vaat ediyor.

LG V10

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 2

LG V10 bu listede su ve toza karşı dayanıklılık sağlamayan tek akıllı telefon olarak dikkat çekiyor ancak MIL-STD-810 sertifikası olduğu için şok, titreme ve 1.2 m’ye kadar yükseklikten düşmelerde zarar görmüyor. Cihazın 5.7 inç genişlikli ekranının üst kısmında ikinci küçük bir ekran daha mevcut, bu ekran kimi kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılansa da işlevselliği tartışma konusu olabiliyor.

Cat S60

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 3

Bu listedeki diğer cihazlara kıyasla daha dayanıklı bir ürünün mü peşindesiniz? O zaman Cat S60 sizin için doğru bir tercih olabilir. Android Marshmallow işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon 1.8 m‘ye kadar yükseklikten düşmelere ve suya karşı geliştirilmiş dayanıklılık sağlıyor. Cat S60 aynı zamanda FLIR tarafından geliştirilen bir termal kamera barındırıyor ve bu sayede dünyanın termal kameraya sahip olan ilk akıllı telefonu unvanını taşıyor.

Samsung Galaxy S6 Active

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 4

Galaxy S6 Active bilindiği gibi Galaxy S7 Active modelinden bir yıl önce kullanıma sunuldu ancak hem güçlü bir model hem de son yazılım güncellemesiyle birlikte Android Marshmallow işletim sistemine kavuştu. Galaxy S7’ye kıyasla elbette bazı eksileri mevcut; daha eski fakat hayli güçlü bir işlemciyle geliyor, parmak izi okuyucusu yok, dahili hafızası genişletilemiyor. Galaxy S6 Active’in suya karşı dayanıklı yapıda olduğu ve tatmin edici pil ömrü süresi sunduğu unutulmamalı.

Kyocera DuraForce XD

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 5

Bütçesi diğer modeller için yeterli olmayan kullanıcılar için Kyocera DuraForce XD ideal bir tercih olabilir. Şok, düşme, su ve toza karşı dayanıklı yapıda olan akıllı telefonda 5.7 inç 720p IPS ekran, Snapdragon 400 CPU, Adreno 305 GPU, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 8 MP ana kamera, 2 MP ön kamera ve 3700 mAh kapasiteli pil gibi hiç de fena olmayan donanımsal özellikler mevcut.

Android ve iPhone İçin En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları

Android: Telefonu Yol Bilgisayarı Yapma