Pokemon GO’da Pokemonların Power Up Miktarları

Power Up Miktarları

CP yani Combat Point bir Pokemon‘a dair bilmeniz gereken en önemli detaylardan biridir. Bildiğiniz gibi Pokemon’un CP’si siz onu Power Up yaptıkca yani güçlendirdikçe ve Evolve ile evrimleştirdikçe artar. Ancak bunlar her Pokemon’da aynı şekilde değişmez. Bazılarının CP’si daha çok artar bazılarının ise minimal olarak değişir ancak hepsi sabittir. Peki bunların Power Up miktarları nedir?

Pokemon’ların Power Up Miktarları

Her bir Pokemon’un kendine has sabit gelişim oranları vardır. Bazı Pokemon’lar Evolve edildiklerinde 2,3 kat daha fazla CP kazanırken bazılarında bu 1,5 ya da 1,2 kat olabilir. Power Up konusunda da durum benzerdir. Bazıları Power Up ile 30 CP alırken bazıları 8 CP kazanır. İşte bu noktada bazı Pokemon’lar diğerlerine göre daha fazla gelişir yani daha güçlü hale gelirler.

Örneğin, elinizde iki farklı Pokemon var ve bunlar birbirine yakın CP’lere sahipler. Ancak hangisini güçlendirmek istediğinize emin olamıyorsanız bu noktada aşağıdaki Power Up tablosuna bakarak karar verebilirsiniz. Tablodaki değerler https://rankedboost.com tarafından paylaşılan verileri kapsıyorlar. Ancak oldukça tutarlılar. Merak ettiğiniz Pokemon’u bulmak için CTRL + F kombinasyonunu kullanarak ismini girmeniz yeterli.

Pokemon’ların Power Up ile kazandığı CP’ler Evolve ve gelişim çarpanı gibi etkenlere göre ufak oranda farklılıklar gösterebilir. Ancak çok ufak CP’lik farklardan bahsediyoruz. Şimdi gelin her bir Pokemon’un Power Up edildiğinde kaç CP kazandığını ve bunların en iyiden en kötüye göre sıralamasını görelim.

Süper Sınıflar (S – Tier)

S Sınıf Pokemon’lar Power Up edildiğinde CP’si en büyük oranda artar ve oyunun elde edilebilecek en iyi Pokemon’larıdır.

S – Sınıf

Power Up Başına CP

Mewtwo

53

Dragonite

50

Snorlax

45

Lapras

43

Mew

42

Moltres

41

Arcanine, Vaporeon

40

Gyarados, Zapdos

39

Exeggutor, Muk

38

Weezing, Flareon, Articuno

37

Bunlar oyunun en iyi Pokemon’ları idi. Şimdi gelin bir sonraki sayfada A Sınıf Pokemon’ları görelim.

[irp]

[Toplam:62    Ortalama:2.6/5]
Ürpertici 16 Pokemon

Kabusunuz Olabilecek En Ürpertici 16 Pokemon

pokemonrecord

Guinness Rekorlarına Giren Pokemon’lar