Pokemon GO: Gym Savunmak İçin En İyi Pokemon’lar

Gym Savunmak

Gym’ler Pokemon GO dünyasında yer alan özel noktalardır. Dev kuleler şeklinde simgelendiklerinden çok kolay bir şekilde harita üzerinde görülebilirler ve genellikle en üstlerinde bir Pokemon yer alır. Ancak oyunun diğer birçok mekaniğinde olduğu gibi gym’lerde esasında oldukça detaylı ve karmaşık bazı sistemlere sahipler. Şimdi gelin bunları inceleyelim ve gym savunmasında kullanılabilecek en iyi Pokemon’lar hangileridir öğrenelim.

Gym Savunmak

Takımınızdan farklı renklere sahip gym’ler size rakiplerdir ve buralarda Pokemon’larınızı dövüştürebilirsiniz. Ancak bir de kendi takımınızın renginde olanlar var ki bunlar savunmanız gereken yerlerdir ve yaklaşık 20 saatlik bir savunma sonucunda gelecek bonusla buralardan bir miktar PokeCoin ve Stardust kazanırsınız, yani oyunun en değerli iki nesnesini.

Gym Savunmak

Daha önceki yazılarımızda değindiğimiz gibi aynı anda en fazla 10 farklı gym‘i her birinde maksimum 1 Pokemon olacak şekilde savunabilir ve bunların her birinden ayrı bonuslar kazanabilirsiniz. Örneğin, 10 gym’i 20 saat boyunca savunursanız 100 PokeCoin kazanırsınız gibi.

Gym Savunmak

Bu bilgiler gym’ler hakkında en temel detaylardı. Peki aslında gym‘ler içerisinde ne gibi mekanikler barındırıyor? Her şeyden önce bilmeniz gereken şey şu ki en yüksek CP‘li Pokemon bir gym için kullanılabilecek en iyi Pokemon anlamına gelmiyor.

Gym Savunurken Bilmeniz Gerekenler

CP faktörü gym savunurken dikkate almanız gereken bir şey değildir. Çünkü Pokemon’unuzun 20 saat boyunca o gym’i savunarak ayakta kalmasını istiyorsanız yüksek HP‘li olanlarını seçmeniz gerekir. HP yani Hit Point bildiğiniz gibi Pokemon’un adının hemen altında yer alan yeşil bar ve burada yazan sayıdır. Bu ne kadar yüksekse o Pokemon bir gym’i savunmak için o kadar uygun demektir. Yani gym savunmasında CP değil sağlık puanı önemlidir.

Gym Savunmak

Şimdi gelin bir sonraki sayfada oyunun en iyi gym savunan Pokemon’larının bir listesini görelim.

[irp]

[Toplam:44    Ortalama:3/5]

Android: En İyi Kısayol Uygulamaları

Android Telefona USB Bellek Nasıl Bağlanır?