Android: Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Android: Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Zaman zaman akıllı telefonlarımızın kilit ekranına veya duvar kağıtlarına yeni görüntüler yükleyerek görünümlerini değiştirebiliyoruz. Bahsettiğimiz özelleştirmeleri bildirim çubuğu için de yapabilmeniz mümkün. Android’de bildirim çubuğu rengi değiştirme de oldukça kolay bir işlem. Bunun için öncelikle küçük bir uygulamaya ihtiyacımız var. Güzel olan taraf ise uygulamanın root yetkisi olmayan telefonlarda da çalışabiliyor olması. Üstelik uygulamada hem mevcut olan hazır temaları kullanabilir, hem de kendi zevkinize göre bildirim çubuğu temaları oluşturabilirsiniz.

Color Status Bar
Fiyat: Ücretsiz+

Eğer akıllı telefonunuza kilit ekranı ve duvar kağıdı dışında ek bir hava katmak istiyorsanız Android’de bildirim çubuğu rengi değiştirme uygulamasının oldukça hoşunuza gideceğini söyleyebiliriz. Uygulama tamamen ücretsiz ancak ufak tefek reklamlar içeriyor. Zaten bildirim ekranına ait değişikliklerden sonra uygulamaya bakmaya gerek kalmayacağından görmezden gelebilirsiniz.

Android Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme (1)

Android’de bildirim çubuğu rengi değiştirme uygulamasını ilk kez açtığımızda karşımıza çeşitli seçenekler getiriliyor. Zaten ayarlara dair başka bir ekran da bulunmamakta. Burada uygulamayı aktifleştirebiliyoruz, saati bildirim çubuğu ortasına alabiliyoruz ve pil yüzdesini pilin içinde gösterebiliyoruz. Kısacası bildirim çubuğu için birtakım özelleştirme seçenekleri karşımıza getiriliyor. Asıl ilgilendiğimiz kısım ise THEMES olarak adlandırılan yan sekme.

Android Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme (2)

THEMES adlı yan sekmeye geçtiğimizde, karşımıza mevcut bildirim çubuğu temamızla birlikte yani Android’in temasıyla birlikte ön tanımlı sekiz farklı tema getiriliyor. Mevcut temaların da oldukça hoşunuza gideceğini söyleyebiliriz. Yeni temalar White Gray, Pink, Sky, Material Dark, Simple Red, Dark Green, A four-leaf ve Pastel garden seçeneklerinden oluşuyor.

[Toplam:8    Ortalama:3.1/5]

Android ve iOS İçin Snapchat’te Kullanıcı Tavsiye Etme

Android: Bildirim Çubuğuna / Ana Ekrana Operatör Logosu Ekleme