Ücretli Uygulamaların Ücretsiz Alternatifleri

Ücretli Uygulamaların Ücretsiz Alternatifleri

Ücretli uygulamaların ücretsiz alternatifleri yok değil, sadece biraz araştırma yapmanız yeterli. Bugünlerde neredeyse tüm uygulamalar türlü hinliklerle kredi kartınıza abone olmanın peşinde maalesef. Uygulama içi satın alımlar, aylık abonelik ücreti, reklamları kaldırma gibi bahaneler üreterek sizi önce sıkıyor, sonra bu sıkıntıdan kurtarmak için bir miktar para talep ediyor. Peki, bu uygulamalar vazgeçilmez mi? Hem evet, hem de hayır. Yani aldığı paranın hakkını sonuna kadar veren uygulamalara sözümüz yok. Cloud depolama, bazı müzik servisleri, iş yönetimi gibi konularda hakkını veren uygulamalara saygımız sonsuz.

Ücretli olan uygulamaların aynı işlevi görüp de bedava olanları yok mu? Elbette var. Play Store ve App Store’da bulunan yaklaşık 3-4 milyon uygulama arasında elbette alternatifleri var. Hem de samanlıkta iğne aramanıza gerek kalmayacak. Çünkü biz sizin yerinize o işi yaptık.

Önemli Belgeleri Saklama

Ücretli Uygulamaların Ücretsiz Alternatifleri

Evernote, geçtiğimiz günlerde Premium ve Plus aboneliklerinde fiyat artışına gideceğini duyurdu. Bununla da yetinmeyerek ücretsiz olan Basic planını da iki cihazla sınırlandıracağını ekledi. “Evernote bizi mi koparıyor?” tartışmalarına sebep olan açıklamaları bir kenara koyalım şimdilik.
Neyse ki Microsoft OneNote, Evernote’un ücretsiz bir alternatifi. Windows ve Mac masaüstü platformların yanı sıra mobil cihazlardan da erişim sağlanabiliyor. Yani hem ofis bilgisayarınızdan, hem evde kullandığınız bilgisayardan hem de ev ile iş arasında gidip gelirken akıllı telefonunuzdan notlarınıza ulaşabilir, düzenleyebilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz. Bitti mi? Hayır bitmedi. Web’den de ulaşılabiliyor. Yani, OneNote’a ulaşamayacağınız bir platform kalmamış oldu. Eğer hali hazırda Evernote kullanıcısıysanız ve OneNote’a geçmekle ilgileniyorsanız, Microsoft Evernote’tan OneNote’a geçiş için içe aktarma aracı yayınladı. Kendisine https://www.onenote.com/import-evernote-to-onenote adresinden ulaşabilirsiniz. Ücretli uygulamaların ücretsiz alternatifleri olarak OneNote aklınızın bir köşesinde yer almalı.

Eğer sıkı bir Apple kullanıcısıysanız ve vazgeçmek istemiyorsanız size uygun bir alternatifi var: Apple Notes. Apple merkezli bir uygulama olan Apple Notes’un kullanımı hızlı ve kolay. Ayrıca hem OneNote hem de Apple Notes çevrimdışı çalışmanıza olanak sağlıyor ve Evernote’un ücretsiz planı gibi upload konusunda sizi kısıtlamıyor. İşin özü, bu kadar alternatif varken bu kısıtlayıcı uygulamadan biraz uzaklaşmak gerekli.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Pokemon GO 0.31.0

Pokemon GO 0.31.0 Çıktı! / Yenilikler ve APK Dosyası

Nest Nedir ve Yeni Nest Güncellemesi

Pokemon GO: Nest Nedir ve Yeni Nest Güncellemesi