Android: Google Play’den Uygulamasız APK İndirme

⁠⁠⁠


Android: Google Play’den Uygulamasız APK İndirme

İnternetten APK indirilmesini sağlayan birçok servis ve site mevcut. Bizim yapmak istediğimiz ise doğrudan Google Play’den uygulamasız APK indirme. Yani herhangi bir tarayıcı eklentisi kullanmadan, garip reklamlarla ve dosya indirme servislerinin bekletmeleriyle uğraşmadan doğrudan en güvenilir kaynak olan Google Play’den dosya indirme yapacağız. Bunun için yapmanız gereken sadece ve sadece tarayıcınızın adres satırında küçük bir değişiklik. Bu hizmeti kullanıcılarına sağlayan servis ise bu konuda otoritelerden biri olan apk-dl.com sitesi. Yapacağımız işlem de son derece basit, göreceksiniz.

Android Google Play'den Uygulamasız APK İndirme (1)

Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon fark etmeksizin Google Play’i tarayıcınız ile açtığınızda yani doğrudan uygulamadan girmeyip, tarayıcı ile açtığınızda üstte bir adres satırı göreceksiniz. Google Play’den uygulamasız APK indirme işte bu noktada gerçekleşecek. https://play.google.com/store/apps… şeklinde devam eden adreste “play.google” kısmını apk-dl ile değiştirdiğinizde doğrudan apk-dl.com sitesine giderek ilgili APK’yı doğrudan cihazınıza indirebilir hale geleceksiniz. Ekran görüntülerindeki işaretli yerleri değiştirmeniz yeterli.

Android Google Play'den Uygulamasız APK İndirme (2)

apk-dl.com servisi bizi kendi sayfasına yönlendiriyor ve burada rahatsız edici hiçbir içerik bulunmuyor. Böylece sıklıkla kullandığımız her APK dosyasını cihazımızda bulundurabiliriz veya sonradan bilgisayara yedekleyebiliriz. Google Play’den uygulamasız APK indirme işlemi işte bu kadar basit. Burada karşınıza APK dosyası ile ilgili tüm detaylar getiriliyor. Ayrıca indirme işlemi başlamadan önce kaç MB büyüklüğünde olduğunu da görebiliyorsunuz.

Android Google Play'den Uygulamasız APK İndirme (3)

Yeşil renkli Download APK tuşuna basmanızla birlikte yeni bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Kısa bir bekleme süresi sonrasında Google Play’den uygulamasız APK indirme işlemi tamamlanmış oluyor. İndirme işlemi başlamazsa buradan tıklama yaparak da APK dosyasını cihazınıza alabilirsiniz.

⁠⁠⁠


[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Android Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Android: Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Android Bildirim Çubuğuna Operatör Logosu Ekleme

Android: Bildirim Çubuğuna / Ana Ekrana Operatör Logosu Ekleme