Pokemon GO için PokeVision Alternatifi

⁠⁠⁠


Pokevision gibi Niantic‘in API teknolojisini kullanarak izleme yapan sitelerin büyük çoğunluğu Pokemon GO’nun son güncellemesi ile kullanılamaz hale geldi. Peki PokeVision alternatifi olarak elimizde ne duruyor?

PokeVision Alternatifi

Haberini paylaştığımız gibi Pokemon GO‘nun yeni güncellemesi oyuna dair birçok şeyi değiştirmişti. Bunlardan biri de Nearby penceresinin altında çıkan Pokemon’ların ayak izleriydi. Görünüşe bakılırsa bu gelişmeyle ve PokeVision’ın kapanması ile artık Wild Pokemon’ları yani dışarıda arayarak yakalamaya çalıştığımız Pokemon’ların bulunması çok daha zor hale geldi.

PokeVision Alternatifi

Gerçek şu ki aslında çalışmakta olan bir uygulama var. Bu PokeVision ile benzer bir görevi üstleniyor. Compass for Pokemon ismindeki bu uygulamaIa Isaac Davis tarafından geliştirilmiş ve yalnızca Android platformunda bulunabiliyor. Şu an da Beta aşamasında indirilmeye hazır bekliyor. Pokemon GO arayüzüne küçük bir pusula ekleyen uygulama yakınlarınızda olan seçili bir Pokemon’un izini sürmenize yarıyor.

Her ne kadar Compass for Pokemon bir harita olmasa da (çünkü artık buna izin verilmiyor) Pokemon yakalamak için hala çok iyi bir yöntem ve PokeVision’da olduğu gibi hile yapmak gibi de gelmiyor!

Henüz uygulamayı iOS‘e getirmek için planlar yapılmamış. Ancak geliştirici eğer gönüllü birini bulursa ona yardım edeceğini söylüyor. Peki siz bu uygulamayı nasıl buldunuz?

Güncelleme: Uygulama marketten kaldırıldı.

⁠⁠⁠


[Toplam:5    Ortalama:4/5]

8 Yorum

YORUM YAZ
  1. merhaba arkadaşlar .. Turkiye serverinin kurulup kurulmadiği hakkında resmi bir bilgi yok . mmo server statüs sitesinde tahmini olarak yani yüksek ihtimal olduğu için server listesinde türkiye görünüyor . fakat niantic lab resmi bir açıklma yapmadi türkiye hakkında ve dünyadaki tüm ülkelere oyunu vereceğiz diyede açıklama yapılmadi . daha önce oyunu açtığı ülkelerede şu gün oyun açılacak diye açıklama yapmadan süpriz bir şekilde oyunu vermişti ve insanlar şaşırıp sevinmişti . yani oyun gelirse Türkiye ye geldiği zaman habermiz olur daha öncesinde bir açıklama yapılmaz sadece abd ve avusturalya için açıklma yapıldı şu tarihde o 2 ülkede aktif olacak diye eğer twitter hesaplarını takip ediyor iseniz 3. parti yazılımla kaçak yolla oyunu oynayan ve oynarken en çok hile yapan ülkeler listesindeyiz ve buna rağmen bile oyun offical olarak dağıtılmadan bile türkiye geri iade bildirimi yapmış ve niantic bunu anlamlandıramamış ve gülmüş 🙂 twitter adresinden türkiye ye gelsin diye ısrarcı olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir