Android: Bildirim Işığı Rengi Değiştirme

Android'de bildirim ışığı rengi değiştirme

Akıllı telefonlarda yer alan bildirim ışığı büyük bir nimet; doğru. Fakat ilgili ayarlara baktığımızda genelde şarj, ses kaydı ve bildirim gelmesi sırasında açma veya kapatma seçenekleri sunulduğunu görüyoruz. Yani Android’de bildirim ışığı rengi değiştirme markası veya modeli ne olursa olsun akıllı telefonunuzun doğasında olmayan bir işlem ve ek bir desteğe ihtiyaç var.

Android: Bildirim Işığı Rengi Değiştirme

WhatsApp’ı bu konuda tebrik etmek gerek çünkü uygulama ayarlarında doğrudan bildirim ışığı rengi değiştirme fırsatı veriyor. Peki; cevapsız çağrılar veya gelen kısa mesajlar için ne yapabiliriz? Bunun da bir çaresi var. Üstelik hem kişiye özel, hem de ışık ayarlarına dair oldukça kapsamlı seçenekler karşımıza getiriliyor.

LED Controller
LED Controller
Developer: baekacaek
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamamız reklam içermiyor ve oldukça anlaşılabilir bir kullanıma sahip. Sadece cevapsız çağrılar ve gelen kısa mesaj ve multimedya mesajları için bildirim ışığı ayarlarına erişmemizi sağlıyor. Root yetkisi istememesi de bir diğer yön. Her ne kadar Türkçe desteği sunulmasa da ayarlar son derece basit ve anlaşılır düzeyde.

Android Bildirim Işığı Rengi Değiştirme (1)

Android’de bildirim ışığı rengi değiştirme uygulamasında cevapsız çağrılar ve gelen kısa mesajlar ile multimedya mesajları için iki farklı ayar seçeneği olduğundan bahsetmiştik. Uygulamanın ana ekranında hemen bir açma ve kapama sürgüsü olduğu gözlerden kaçmıyor. Cevapsız çağrılar ve kısa mesajlar ile multimedya mesajları için ön tanımlı olan renkler ise sırası ile yeşil ve mavi. Elbette bunları ayrı ayrı değiştirebiliyor ve sayısız renk tonu arasından seçim yapabiliyoruz.

[Toplam:4    Ortalama:3/5]
Twitter'da gece modunu açma

Twitter’da Gece Modunu Açma

Pokemon'un Donald Trump ile Olan Benzerliği

Yeni Pokemon’un Donald Trump ile Olan Benzerliği Dikkat Çekiyor