Android: Şarj Cihazı ve Kablo Test Etme

Birçoğumuz -evet biz de dahil- akıllı telefonumuzu gün içinde farklı farklı şarj cihazlarıyla, bilgisayarların USB arabirimleriyle ve tavsiye edilmeyen kablolarla şarj etmek zorunda kalıyoruz. Aslında doğrusunun bu olmadığının da hepimiz farkındayız. Olması gereken ise akıllı telefonu kutusundan gelen şarj cihazı ve kablo ile şarj etmek. Muadili konusuna burada asla girmeyeceğiz. Sayısal anlamda muadili kabul edilebilecek ürünler aslında dipsiz bir kuyuya inmekle eşdeğer olabiliyor. Peki, Android’de şarj cihazı ve kablo test etme şansınız var mı? Evet var ve bunun için de özel hiçbir donanıma ihtiyacınız yok. Böylece akıllı telefonunuzun pilini koruyarak en düzgün şekilde şarj etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Android: Şarj Cihazı ve Kablo Test Etme

Yöntem basit. Akıllı telefonunuza kuracağınız bir uygulama ile Android’de şarj cihazı ve kablo test etme şansı doğuyor. Burada akıllı telefonumuzun anlık olarak alabildiği akım şiddetini mA cinsinden takip edebiliyoruz. Aynı zamanda yükselen alçalan bir grafiği de izleyebilmek mümkün. Elbette ideal bir şarj işleminde dalgalanmanın en az seviyede olması gerekiyor. Dinamikler çok fazla. Burada şehir şebeke elektriği ve evinizdeki hatların temizliği bile dinamikler arasında.

Electron
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamayı akıllı telefonumuza kurduktan sonra Android’de şarj cihazı ve kablo test etme aşamasına geldik demektir. Artık akıllı telefonunuza kabloyu takar takmaz olan biteni izlemeye başlayabilirsiniz. İlk etapta kaliteli bir USB kablosu ile bilgisayarımızın güç besleme özellikli USB 3.0 çıkışının performansına bakacağız.

PokeVision Alternatifi: Smart Poke 2

PokeVision Alternatifi: Smart Poke 2 Haritaya Sahip

Android: Yan Ekran Menüsü Ekleme