Android: Yan Ekran Menüsü Ekleme

Bazı akıllı telefon modellerinde kavisli ekranların karşımıza çıktığını görüyoruz. Kavisli ekranların farklı bir havası var doğru; ancak bazı kişilerin simetrik görebilme arzuları ile çeliştikleri gerçeği de var. O yüzden düz ekranlı seçenekler halen yaygınlıkta. Kavisli ekranlarda özellikle kavisli olan bölgede dikey olarak konumlandırılan ve yine aynı eksende hareket eden simge temelli yeni bir menü yapısı ile tanışma fırsatı bulmuştuk. Bu tip menülerin o modellere yönelik geliştirildiğini söylemek mümkün ancak hoşunuza gidiyorsa sizin de Android’de yan ekran menüsü ekleme şansınız yok değil. Bunun için yine küçük bir yazılımdan destek alacağız.

Android: Yan Ekran Menüsü Ekleme

Android’de yan ekran menüsü ekleme uygulaması ile ihtiyaç duyduğunuz kısayolları daha kolay şekilde bulabileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Normal şartlarda yan ekran menüleri çerçeveden içeriye giren bir kaydırma hareketi ile açılıyor ancak biz burada ekrana sanal bir tuş ekleyerek işlemi daha da kolay hale getireceğiz. Gerek tuşun sunduğu, gerekse uygulamayla birlikte gelen oldukça faydalı özellikler var.

Uygulamada bazı reklamlar var ve birtakım ayarlar yapmak istediğinizde sizi affetmiyorlar. Ekran altında zaten sürekli reklamlar var ve uygulama içinde dolaşırken de tam ekran reklamlar karşınıza geliyor. Neyse ki birkaç kerelik ayar aşamasından sonra buraya daha da girmeye gerek kalmıyor ve Android’de yan ekran menüsü ekleme tamamlandığında menüde başka bir reklam çıkmıyor.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android: Şarj Cihazı ve Kablo Test Etme

Articuno'nun Yakalandığını Gösteren Video

Pokemon GO: Articuno’nun Yakalandığı İddiası Doğru mu?