Android: Uygulama / Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

İşinizle ilgili önemli bir belgeyi inceleyip, bir yandan da hesap yaparken bir de bakmışsınız ki, reklam amaçlı bir çağrı geliyor ve çağrı bildirimi de tüm ekranı kapladığı için odağınız tamamen dağılıyor. Bir başka durumda da heyecanlı bir oyun oynadığınızı hayal edin. Kısa süreli de olsa gelen çağrının oyununuzu durdurması oldukça can sıkıcı olmaz mı? İşte bu seferki konumuz bu gibi dertleri aşmanızı sağlayacak olan Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme.

Android: Uygulama / Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme zor bir işlem değil fakat akıllı telefonumuza bunun için küçük bir uygulama yüklememiz gerekli. Uygulamanın görevi siz oyunun en hareketli sahnesindeyken veya bir belgeyi inceliyorken gelen arama olduğunda tam ekran bir bildirim sunmak yerine, küçük ve cevap vermesi / reddetmesi kolay bir görüntü oluşturması. Böylece uygulamayı veya oyunu duraklatmadan cevap verme ve reddetme şansı doğuyor.

HandyCall Lollipop Call Popup
HandyCall Lollipop Call Popup
Developer: Lucky coin
Fiyat: Ücretsiz+

Uygulamanın ayar paneli birtakım ekstra özellikler ve reklam içeriyor. Ancak kullanım sırasında karşımıza herhangi bir rahatsız edici reklam gelmiyor. İki adet tema stili var ve buna göre gelen çağrı ekranını kişiselleştirebiliyoruz. Ek olarak saydamlık ve büyüklük gibi seçenekler de mevcut. Mesaj ile reddetme gibi önemli bir seçeneğin de eklenmiş olması hoş.

Pokemon Ayak İzleri

Pokemon GO: Pokemon Ayak İzleri Neden Kaldırıldı?

Android Videodan GIF Yapma

Android: Videodan GIF Yapma