Android: Videodan GIF Yapma

Son günlerin sosyal medya çılgınlıklarından birisi de GIF’ler. 2000’li yılların başından sonra GIF’lerin tekrardan bu kadar popüler olacağı hiçbir kimsenin aklına gelmezdi desek yeridir. Neticede görüntü deyince videonun bulunabilirliği ve etkisi çok daha yüksek ancak GIF’ler de fazla yer kaplamaması ve mesajını hızlı bir şekilde verebilmesi açısından tercih edilir oldu. İnternette GIF bulabileceğiniz birçok servis var ve sosyal medya platformları da sürekli olarak entegrasyonu artırıyorlar. Peki, hazırlardan kullanmak yerine kendinize özel GIF nasıl yapabilirsiniz? Bunun için uzman mı olmanız gerekir? Tabii ki hayır. Android’de videodan GIF yapma gibi basit bir yöntem var!

Android: Videodan GIF Yapma

İlk olarak GIF’inizin kurgusunu düşünmelisiniz. Örneğin; akıllı telefonunuzda bir otomobilin kaza videosu var ve 100 saniye kadar sürüyor. Bir başka senaryo da su altında yüzme olsun. 60 saniyelik bir görüntünün önemli olan 10-15 saniyelik kısmını keserek 2-3 saniyelik bir GIF haline getiriyorsunuz ve nokta atışı yapmaya hazırsınız demektir. İlk olarak Android’de videodan GIF yapma için gerekli uygulamayı indirelim.

Video to GIF, JPG, PNG
Video to GIF, JPG, PNG
Developer: triendcodedev
Fiyat: Ücretsiz

Dediğimiz gibi videonun önemli olan kısmını keseceğiz. Sonrasında da Android’de videodan GIF yapma öncesinde çözünürlük ve saniyede kare akışı gibi olaylara girmemiz gerekiyor. Neticede GIF dediğimiz içerik için 320 x 320 piksel bile yeterli gelecektir. Kaliteyi çok fazla yükseltip içeriğin paylaşılabilirliğini zorlaştırmayın.

[Toplam:3    Ortalama:3.3/5]
Android Uygulama  Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

Android: Uygulama / Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

pokemon-go-revenue

Pokemon GO’yu İşi Haline Getiren Adam Bundan Para Kazanıyor