Pokemon GO İran’da Yasaklandı! İşte Gerekçe…

Pokemon GO İran'da Yasaklandı

Otoriteler İran‘da son dönemin popüler sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO‘yu engelleme kararı aldı. Karar “Sanal Alanlar Yüksek Kurulu” tarafından alınmış vaziyette. Gerekçe olarak ise detaylandırılmasa da “güvenlik kaygıları” işaret ediliyor. Duruma bakılırsa İran yönetimi bu konuda diğer bazı ülkelerin endişelerini paylaşıyor. Ülkede internet kullanımı ile ilgili çeşitli kısıtlandırmalar var ancak son dönemde Pokemon GO’nun önemli ölçüde popülarite kazandığı gözlenmiş.

Endonezya‘da polis memurlarının görev sırasında bu oyunu oynaması yasaklanmıştı. Fransız bir oyuncu ise geçtiğimiz günlerde Pokemon yakalamak için bir askeri üsse giriş yapmış ve ardından güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Önde gelen Suudi bir din adamı da Pokemon GO‘yu hedef alan bir fetva vermişti. Oyunun yasaklı görüntüler içerdiği ve bir çeşit kumar olduğu gerekçesiyle İslam dinine uygun olmadığı Suudi din adamı tarafından iddia edilmekte.

New York‘ta otoriteler bu hafta başında cinsel suçlar nedeniyle şartlı tahliye edilen kişilerin bu oyunu oynamasını yasaklama kararı aldı. Bu kararın özellikle çocukları koruma altına almak için verildiği ifade ediliyor.

Bug Pokemon Yakalamayı Zora Sokuyor

Pokemon GO’da Bu Yeni Bug Pokemon Yakalamayı Zora Sokuyor

pokemon go powerbank

Pokemon GO’nun Ardından PowerBank Satışları Katlandı