Pokemon GO’nun Ardından PowerBank Satışları Katlandı

Pokemon GO oyuncuları özellikle oyun üzerinde yoğunlaştıkları günlerde ekstra pile gerçek anlamda ihtiyaç duyuyor. NPD Group‘un yaptığı açıklamaya bakılırsa Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki taşınabilir powerbank yani güç kaynaklarının satışı oyunun yayınlanmasından sonraki iki haftada ikiye katlanmış durumda. Satışlar geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 101 artmış görünüyor. Hatırlanacağı üzere Pokemon GO 6 Temmuz‘da mobil mağazalara giriş yapmıştı. 10 Temmuz ile 23 Temmuz arasında 1.2 milyon adet taşınabilir powerbank satışı gerçekleştirilmiş.

Buradaki tek mantıklı açıklama akıllara Pokemon GO‘yu getiriyor. NPD oyunun yayınlanmasından önceki dönemde ürün satışlarının yalnızca yüzde 4 seviyesinde artış gösterdiğine dikkat çekiyor. Yani popüler sanal gerçeklik oyununun ürün satışlarını ciddi anlamda arttırdığına kesin gözüyle bakılıyor. Pokeball USB Charger gibi ilginç cihazlar da satışların artmasında kullanıcıları motive eden bir detay olabilir.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 2 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...