iPhone Kullanıcıları İçin En İyi Apple Watch Alternatifleri

Advertisements

Apple Watch alternatifleri neler? Günlük hayatın koşuşturmacası sırasında bir elimizde telefon, gelen mailleri, bildirimleri veya telefon görüşmelerini yapmak oldukça zorlayıcı olabiliyor. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız birisine çarpmadan yolda yürüyebilmeniz neredeyse imkansız gibi. Akıllı saatler bu noktada telefonların iş yükünü azaltarak hayatımıza girdiler ve kısa zamanda benimsendiler. Görüntülü görüşme, mesaj ve mail trafiğini kontrol etmek gibi hünerleri elinizde telefon taşımadan yapabilmek modern insanın çilesini bir nebze de olsa azalttı.

Apple Watch Alternatifleri

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız ve giyilebilir teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız Apple Watch tek seçeneğiniz değil. Android Wear, iOS ile uyumlu hale geldikten sonra alternatiflerinizin sayısı bir hayli artmış durumda. Üstelik bu saatlerin Apple Watch’tan pek de geri kalır yanı yok. Size sunduğumuz alternatifler arasından bütçenize ve kullanım alışkanlıklarınıza göre yapabilirsiniz. Yani, Apple Watch size fazla pahalı geldiyse veya sizin tarzınıza uymadığını düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz akıllı saatlere göz atmanızda fayda var. iPhone ile herhangi bir sorun yaşamadan eşleşebilen saatleri seçmeye özen gösterdiğimizi de belirtmekte fayda var.

Huawei Watch

Farklı kasa ve kayış seçenekleri ile Huawei Watch.

Safir kristal camı ve soğuk dövme paslanmaz çelik kasası ile Huawei Watch lüksün tüm detaylarını Android Wear ile birlikte sizlere sunuyor. Üstelik fiyat etiketi de cep yakmıyor. Diğer alternatifleri ile omuz omuza bir rekabet içerisinde. Metal bağlantılı kayışlar için Rose Gold dahil birkaç renk seçeneği mevcut olan saatte kontrast oranı 10.000:1 olarak sunulmuş. Güneş altında yansıyan ışığın etkilerini azaltmak için kontrast oranını bizler yeterli bulduk. Saatin eksi olarak görülebilecek tek yanı GPS bulunmaması. Saatin GetHuawei.com üzerindeki satış fiyatı 300 Dolar’dan başlamakta.

Fitbit Blaze

Farklı tasarım alternatifleri ile ön plana çıkan Fitbit Blaze.

Advertisements

Apple Watch’un fitness ve sağlık konusundaki yeteneklerini farklı bir cihaz üzerinde taşımak isteyenler için Fitbit Blaze oldukça iyi bir alternatif. Fitbit’in fitness için kullanılan ölçümlerdeki yeteneğinin Apple Watch’u solda sıfır bırakacağını söyleyen yabancı kaynaklar mevcut olsa da bir ikisini birbirine denk olarak görmek yanlış olmaz. Fitbit Blaze ile iPhone’daki Apple uygulamalarına ait bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Şu anda şirket bildirimler konusunda genişletme çalışmaları yapmakta. En popüler anında mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp bildirimleri şimdilik saat üzerinden gösterilemiyor. Belki ileride bu konuda bir iyileştirme yapılabilir. 5 ATM’ye kadar su geçirmeme özelliğine sahip saatin 205 x 148 piksel ekranı bulunuyor. Bisiklet kullanıyorsanız veya düzenli olarak koşu yapıyorsanız aktivite halindeki kalp atış hızınızı görüntüleyebileceğiniz, günlük aktivitelerinizi takip edebileceğiniz akıllı saatin Amazon.com’daki satış fiyatı $173 seviyesinde.

Garmin Vivoactive HR

Garmin vivoactive HR

İçerisinde dahili bir kalp sensörü barındıran akıllı saat, neredeyse tüm spor dalları için sunduğu analiz imkanları ile spor tutkunlarının kullanmaktan hoşlanabileceği bir saat olarak öne çıkıyor. Koşu, yürüyüş, bisiklet, golf ve daha fazlasını detaylı bir şekilde ölçümleyebilen saat, etkileyici bildirim desteği ile de göz dolduruyor. Kendisine ait çevrimiçi mağaza olan Connect IQ ile saat yüzleri, widget’lar ve uygulamar edinerek saatinizi özelleştirmeniz de mümkün. Güçlü bir Apple Watch rakibi olmayı başarabilen saatin batarya ömrü ise en üst düzeyde: 8 güne kadar dayanabiliyor. Gün ışığında okunabilen ekran teknolojisine sahip olan saatin ayrıca GPS izleyicisine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Regular ve Extra Large olarak iki farklı boyut seçeneği bulunan saatin Amazon.com’daki satış fiyatı $249,99 seviyesinde.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Pokemon GO Uyumlu Ayakkabı

Pokemon GO Uyumlu Ayakkabı Ortaya Çıktı

Pokemon GO 15 Ülkede Yayınlandı

Pokemon GO 15 Ülkede Yayınlandı, Sırada Türkiye Olabilir