Android: Sesi Yazıya Çevirme

Android Sesi Yazıya Çevirme

WhatsApp’ta sesi yazıya çevirme nasıl yapılır? Hepimizin en büyük hayallerinden birisi bu değil mi? Android dünyasına yeni katılan bir uygulama ile sadece WhatsApp’ta sesi yazıya çevirme değil, tüm uygulamalarda benzer kullanım mümkün hale geliyor. Tabii bu noktada uygulamayı sadece WhatsApp’a özel gibi düşünmemelisiniz. Android’de sesi yazıya çevirme sağlayan uygulamanın temel görevi konuşulan her şeyi mümkün olduğunca hatasız ve imla kurallarına uygun şekilde yazı haline getirmek. Üstelik Türkçe desteği de oldukça iyi çalışıyor. Sonrasında elde edeceğiniz metni kolaylıkla istediğiniz yerden paylaşabilirsiniz.

Android: Sesi Yazıya Çevirme

Android’de sesi yazıya çevirme görevini sağlayan uygulamanın adı Voicedocs. Yani aslında adı bile her şeyi ifade ediyor. Reklamsız ve ücretsiz olan uygulamanın güzel bir özelliği de bilgisayara da entegre olabilmesi. Yani bilgisayar ekranına da her şeyi konuşarak yazabilirsiniz. Bunun için küçük bir eşleştirme gerekecek.

Voicedocs sesi yazıya çevirme
Voicedocs sesi yazıya çevirme

Uygulamayı da yüklediğimize göre artık sesi yazıya çevirme denemelerine başlayabiliriz. Uygulamanın oldukça sade bir görünümü var. Reklam ve özellik kısıtlaması olmaması da son derece güzel noktalar arasında.

[Toplam:3    Ortalama:3.3/5]
Pokemon GO'nun Yeni Nearby Özelliği

Pokemon GO’nun Yeni Nearby Özelliği Nedir?

Android Ana Ekrana Harita Ekleme (1)

Android: Ana Ekrana Pusula / Harita Ekleme