Android: Yüz Tanıma İle Uygulama Kilitleme

Akıllı telefonların ön kameraları elbette selfie çılgınlığından sonra üretici tarafında önem kazanmaya başladı. Normal şartlarda ön kameralar, görüşmeler sırasında devreye alınarak tipik sesli görüşmeleri görüntülü hale getirmek üzere akıllı telefonlara yerleştirilmişlerdi ancak selfie çılgınlığı ile birlikte MP değerleri de katlanarak yükseldi. Tabii bu şu anlama geliyor: Ön kamera ile daha keskin ve detaylı fotoğrafların elde edilebilmesi artık mümkün. Bağlantılı olarak yeni bir sektör ve uygulamalar da kendisini göstermeye başladı. Artık akıllı telefonların ön kamerası tam anlamıyla bir yüz tanıma sistemi görevi de yapabiliyor. Bugünkü konumuz Android’de yüz tanıma ile uygulama kilitleme. Hoşunuza gideceğine eminiz.

Günümüzde artık sınıf fark etmeksizin her akıllı telefonda en azından 5.0 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor. Çözünürlük göze az gibi görünebilir ancak yüz tanıma sistemi kurmamız için yeterli. Bazı akıllı telefonlar bu özelliği zaten doğal olarak sunuyorlar ancak yine de pek yaygın değil. Ek bir uygulama kurarak akıllı telefonu kilitlemenin de ötesine geçerek Android’de yüz tanıma ile uygulama kilitleme yapmak mümkün. Uygulama üstelik Türkçe, ücretsiz ve reklamsız. Daha ne istenebilir ki?

Android: Yüz Tanıma İle Uygulama Kilitleme

Android’de yüz tanıma ile uygulama kilitleme uygulamasını kurduğumuzda öncelikle bize hangi uygulamaların şifrelenmesini istediğimiz soruluyor. Burada ön tanımlı olarak genelde seçili olması gerekenler var. Facebook, Messenger, WhatsApp, Galeri, Mesajlar gibi 13 farklı seçenek işaretlendi. Elbette daha farklı uygulamaları da seçebilme şansı var. Örneğin; akıllı telefonumuzda bir oyun yüklü ve bizden başkasının açmasını istemiyoruz. Gönül rahatlığı ile şifreleyebilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Android: WhatsApp Bildirimlerini Sesli Okuma

Fosil Pokemon'ları Nasıl Bulunur?

Pokemon GO’da Fosil Pokemon’ları Nasıl Bulunur?