Android Nougat’a Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir?

⁠⁠⁠


Android Nougat’a Gece Modu özelliğini eklemek isteyen okuyucularımızı sevindirecek bir uygulama ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi Android 7.0 Nougat işletim sistemi resmen kullanıma sunuldu ve beklendiği gibi ilk olarak Nexus serisi akıllı telefon ile tablet kullanıcıları güncel işletim sistemini deneyimleme fırsatına kavuştu. Yeni işletim sisteminde ekranın renk spektrumunu sıcak tarafa doğru kaydıran Night Mode özelliği bulunmuyor. Peki durum gerçekten böyle mi?

Android Nougat’a Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir?

Duruma bakılırsa Gece Modu yeni Android versiyonunda yer almakta ancak System UI Tuner menüsünde gizlenmiş şekilde duruyor. Yani burada tanıtacağımız uygulama esasında Android Nougat’a bu gözler için faydalı özelliği eklemeyi değil işletim sistemindeki mevcut ayarı kolayca etkinleştirmeyi sağlamakta. Android topluluğundaki geliştiricileri gerçekten tebrik etmek gerek.

Android Nougat'a Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir 1

Uygulamanın adı hiçbirimizi şaşırtmayan şekilde Night Mode Enabler. Uygulamayı bu bağlantı üzerinden akıllı telefonunuza yükleyip çalıştırdıktan sonra bildirim alanındaki Settings – Ayarlar butonuna basılı tutarak System UI Tuner‘ı etkinleştirmeniz istenecek. Ardından uygulama geri dönüp “Enable Night Mode” butonuna dokunmalısınız.

Android Nougat'a Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir 2

Bu noktada karşınıza özel bir menü gelmeli. Artık geçiş butonu aracılığıyla Gece Modu‘nu kolayca etkinleştirebileceksiniz.

Android Nougat'a Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir 3

Night Mode Enabler
Developer: Mike Evans
Fiyat: Ücretsiz+


⁠⁠⁠


[Toplam:3    Ortalama:3.7/5]

3 Yorum

YORUM YAZ
  1. Peki general mobile 4g ye çoklu pencere kullanımı nasıl ayarlanacak yardımcı olur musunuz güncelleme naught

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir