Android: Telefonun IMEI Numarasını Değiştirmek / Yedeklemek

⁠⁠⁠


Android telefonun IMEI numarasını değiştirmek üstüne basit bir yazı hazırladık. Fakat öncesinde Android telefonunuza root erişimini sağlamış olmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak root araçlarına ulaşabilirsiniz. IMEI numarası telefonunuzun hücresel ağda tanınmasını tanınmasını sağlıyor. TC Kimlik Numarası gibi düşünebilirsiniz.

Telefonun IMEI Numarasını Değiştirmek – Xposed Installer

  • Root yetkisinin ardından telefonunuza Xposed Installer uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Xposed Installer root’lu telefonlar için muhteşem bir modül yapısına sahip. Buraya tıklayarak daha detaylı yazıya ulaşabilirsiniz. İlk olarak IMEI numarasını yedekleyelim. Sonra Xposed Installer’a geri döneceğiz.

Mobileunble-MTK-Tools

  • Mobileuncle MTK Tools uygulamasını telefonunuza indirin ve yükleyin. Uygulamayı başlattıktan sonra Superuser erişimine izin vereceksiniz. Bunun için de yazının başının bahsettiğimiz gibi telefonunuza root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor.

imeichangerbackup

  • Uygulamayı çalıştırdıktan sonra IMEI Backup Restore (MTK) bölümüne dokunun. Açılan ekranda 4 seçenek göreceksiniz. Burada Backup IMEI to SDCARD’ı seçın. IMEI bilgileriniz hafıza kartınıza yedeklenmiş olacak. Şimdi Xposed Installer’a dönelim.

Change-IMEI-Number

  • XPOSED IMEI Changer uygulamasını indirin. Bu uygulama IMEI numarasını değiştirmenize olanak tanıyacak.

Telefonun IMEI numarasını değiştirmek

  • Uygulamayı kurduktan sonra Xposed Installer’ı çalıştırın ve IMEI Changer Pro bölümünü işaretleyin. Telefonu yeniden başlattıktan sonra ayarlar etkin olacak.

Telefonun IMEI numarasını değiştirmek

  • Bu son aşama. Telefonun IMEI numarasını değiştirmek işte bu kadar kolay. XPOSED IMEI Changer uygulamasını çalıştırın ve istediğiniz numarayı yazıp onaylayın.

⁠⁠⁠


[Toplam:1    Ortalama:5/5]
WhatsApp'ın Hesap Bilgilerinizi Paylaşmasını Engelleyin

WhatsApp’ın Hesap Bilgilerinizi Paylaşmasını Engelleyin

android stop motion2

Android’de Stop Motion Videolar Oluşturmak